Alguersuari: Příští rok závodit asi nebudu, ale ve F1 jsem neskončil

Jaime Alguersuari je přesvědčený, že s koncem angažmá u Toro Rosso neskončila jeho kariéra ve F1. Přiznal ale, že místo pro příští sezónu asi nesežene.
Alguersuari: Příští rok závodit asi nebudu, ale ve F1 jsem neskončil

Alguersuari věřil, že mu Toro Rosso prodlouží závodní smlouvu na příští rok, takže pro něj bylo velkým překvapením, když jeho tým oznámil nové jezdecké složení s Jean-Ericem Vergnem a Danielem Riccardem.

"Bude těžké si najít závodní sedačku pro příští rok," přiznal španělský závodník. "Zvažuji různé možnosti, je tu několik věcí, brzy něco oznámíme."

Ve startovní listině jsou volná místa už jen u Williamsu a HRT. Alguersuari však odmítl komentovat, jestli s těmito týmy jedná o místě závodního pilota, případně zda by mohl někde jinde působit jako třetí jezdec. Věří ale, že ve formuli 1 bude dříve či později pokračovat.

"Začíná pro mě nová fáze, mám slibnou budoucnost. Je mi teprve 21 let a ještě toho musím hodně udělat a dokázat," řekl. "Můj čas ve formuli 1 tu nekončí, protože věřím svým schopnostem. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci."

Španěl, jehož hlavním cílem je stát se mistrem světa ve formuli 1, na závěr zopakoval, že se s Red Bullem rozchází v dobrém. "Nejsem naštvaný, naopak, děkuji ji jim za vše, co pro mě udělali," uvedl. "Díky nim jsem vstoupil do formule 1. Samozřejmě bych rád pokračoval, ale je třeba to brát s odstupem. Nechci hodnotit, jestli se rozhodli dobře nebo špatně, to se uvidí."

Další článek: Vánoce v Maranellu

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00