Alguersuari nepochybuje, že bude pro Toro Rosso závodit i v Británii

Jaime Alguersuari podal ve Valencii velmi dobrý výkon a podruhé v řadě bodoval. Věří proto, že jeho sedačka není v ohrožení.
Alguersuari nepochybuje, že bude pro Toro Rosso závodit i v Británii

Mladý Španěl závodí pro juniorský tým Red Bullu od roku 2009, ale jeho výsledky nebyly oslnivé a poslední dobou se čím dál častěji hovořilo o jeho nahrazení Danielem Ricciardem.

"Nemyslím si, že by byla moje budoucnost nejistá, nebo že bych měl být vyměněn," řekl Alguersuari pro BBC Sport. "Starosti mi to nedělá, protože si chci užít to nejlepší z formule 1. Závod po závodě odvádím maximum a myslím, že můžeme bodovat také v Silverstonu."

"Měli jsme pár problémů, ale to tak v životě bývá. Vždy se musíte snažit, abyste problémy překonali, zhodnotili sami sebe a pokročili. Myslím, že děláme dobrou práci, protože nabíráme znovu rychlost, kterou jsme na začátku roku neměli."

Alguersuari čekal na své první letošní body až do Kanady, ale získal napoprvé hned čtyři a díky stejnému výsledku z Valencie vyrovnal celkové skóre týmového kolegy Buemiho.

"Myslím, že odvádím dobrou práci, hodně se učím a bude to ještě lepší," uvedl. "Úpravy vozy, které jsme tento víkend měli, byly důležité. Klíčem k zisku bodů byla samozřejmě konzistence v závodě."

"Jsem spokojený, protože se zlepšujeme. Není to jen o dnešním výsledku, ale celkově lépe rozumíme vozu a pneumatikám. Inženýři znají vůz lépe a více mu rozumí, a pomáhají mi s výkonností. Formule 1 potřebuje svůj čas."

Další článek: Hamilton: Šampionát už téměř skončil