Alguersuari měl potíže s hydraulikou

Buemi cítí obrovský pokrok díky novým vylepšením.
Klepněte pro větší obrázekDevatenáctiletý Jaime Alguersuari si dnes odbyl svou první kvalifikaci ve formuli 1. Krátce před koncem první části sice zůstal stát kvůli poruše, ale i tak byl spokojený.

„Měl jsem problém s plynem. Ukončit kvalifikaci chybou nikdy není dobré, ale i tak musím být spokojený, protože až doteď jsem o víkendu žádnou chybu neudělal,“ řekl Alguersuari.

Do svého prvního závodu ve formuli 1 odstartuje poslední. „Těším se na závod a budu šťastný, když ho dojedu,“ poznamenal.

Tým Alguersuariho ocenil. „Jaime odvedl dobrou práci bez toho, aby provedl cokoliv hloupého. Zastavit musel kvůli problému v nové hydraulice,“ řekl technický ředitel Giorgio Ascanelli.

Sebastien Buemi dopadl mnohem lépe. I díky vylepšením, které Toro Rosso převzalo od mateřského Red Bullu, bude Buemi startovat jedenáctý.

„Vzhledem k tomu, že jsem skončil desetinu za nejlepší desítkou, je vidět, že jsme od posledního závodu hodně pokročili,“ řekl Buemi.

„Je sice frustrující nedostat se do finále, ale zase si můžeme do závodu nabrat paliva, kolik chceme. Myslím, že zítra budeme ve formě,“ dodal.

„Použili jsme tu poprvé některé prvky, které Red Bull představil při Velké ceně Británie. Není to celý ten balík, ale je to účinné,“ doplnil Ascanelli.
Další článek: Red Bull se na startu obává vozů s KERS