Alguersuari: Letos ode mě očekávejte to nejlepší

Jaime Alguersuari odjel v minulé sezóně osm Grand Prix a i když mu je teprve devatenáct let, nenastoupí do letošního ročníku jako úplný nováček. Proto všem vzkázal, že od něj můžeme očekávat ty nejlepší výkony.

"Teď jsem připravený: fyzicky, mentálně a emočně," řekl španělský jezdec. "Mám najeto pár kilometrů ve formuli 1 a závod v Bahrajnu bude velmi odlišný od toho v Maďarsku (první závod ve F1). Můj vzkaz fanouškům, přátelům, rodině a samozřejmě šéfům u Red Bullu je následující: Letos čekejte od Jaimeho to nejlepší."

Zimní přestávka ovšem ukázala, že vztah mezi Alguersuarim a Toro Rosso není zcela bezproblémový. Když Španělovo jméno chybělo ve startovní listině FIA, jezdcův management vyjádřil údiv. Alguersuari má pětiletou smlouvu s Red Bullem, ta mu ale nezaručovala místo ve formuli 1. Potvrzení přišlo až minulý týden.

"Jsem jen jeden ze zaměstnanců Red Bullu, jeden z článků řetězu, mezi které patří všechno od výroby obsahu plechovek až po sportovce, jenž reprezentují společnost v různých soutěžích po celém světě," uvedl Alguersuari.

"Byl jsem požádán, abych debutoval ve formuli 1 chvíli poté, co jsem oslavil 19 narozeniny... Neváhal jsem. Dnes mě požádali, abych se zúčastnil šampionátu formule 1 2010, a to je nejlepší zpráva mého života."

Další článek: Campos a USF1 by mohly mít problémy, říká Ecclestone