Alguersuari: Kubica s poraněnou rukou nezvedne ani sklenici

Stav pravé ruky Roberta Kubici, kterou si velmi vážně poranil při závodě rallye před začátkem loňské sezony, je nejspíš vážnější, než se obecně předpokládá. Prozradil to bývalý pilot F1 Jaime Alguersuari.
Alguersuari: Kubica s poraněnou rukou nezvedne ani sklenici

Alguersuari se stal novým členem britského mediálního kontingentu BBC, který zprostředkovává televizní a rozhlasové zpravodajství z velkých cen. Při setkání týmu s novináři byl bývalý pilot Toro Rosso dotázán na Roberta Kubicu. Informace španělským pilotem ale nejsou vůbec optimistické:

"Poslední informace, které mám, nejsou příliš dobré," řekl Alguersuari. "Nemůže ani pít, nemůže vzít do ruky skleničku a napít se, takže to nevypadá moc dobře. Myslím, že jeho zranění je horší, než se očekávalo."

Jaime Alguersuari vyzdvihl kvality polského závodníka:

"Myslím, že Robert byl a je fantastický pilot, rychlý, komplexní. Jsem si jist, že pokud by dostal k dispozici kvalitní auto, stal by se mistrem světa.

Samozřejmě bych chtěl, aby se vrátil, bezpochyby si zaslouží být ve formuli 1."

Objevily se zprávy, že by mohl Kubica vůz formule 1 vyzkoušet již v létě (více zde). Zájem o jeho služby má potenciálně Ferrari. Ale zatímco jeho blízké okolí hovoří o Kubicově fyzické kondici v pravé ruce velmi optimisticky, Alguersuariho slova naznačují, že je situace o něco vážnější a komplikovanější.

Kubica sám si nepřeje, aby o jeho boji za návrat do formule 1 a aktivního života vůbec byla veřejnost jakkoli informována.

Další článek: Gabriele Tarquini – 50 let

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00