Alguersuari dvakrát boural, ale je nadšený

Poprvé cítil, že mu to jede.
Jaime Alguersuari neměl v Suzuce jednoduchý víkend. Nejdříve svůj vůz rozbil v kvalifikaci, v neděli pak přišla havárie v poslední fázi závodu. Jelikož se ale poprvé cítil sžitý s vozem formule 1, má z víkendu japonské Grand Prix velmi dobré pocity.

"Jsem opravdu spokojený a trochu zklamaný, protože není příjemné, když závod nedokončíte kvůli nehodě. Ale byl to opravdu těžký závod, těžko šlo odjet lepší závod, než se mi to povedlo," řekl Alguersuari.

"Byl to můj závod snů. Závod, o kterém jsem snil celý rok, o kterém jsem si myslel, že letos nenastane. Opravdu jsem viděl, že to jde, měl jsem pocit, jako by to byl můj první den ve formuli 1."

"Měl jsem rychlost, s vozem šlo vše snadněji, byl jsem více v pohodě a jel jsem jinak. Cítil jsem, že jsem se trochu zlepšil. Vůz je samozřejmě mnohem rychlejší, ale pro mě je to dobré. Byl jsem opravdu spokojený."

Jak došlo k nehodě v zatáčce 130R, Španěl zatím neví. Tento úsek projíždí jezdci na plný plyn, takže si není jistý, zda nedošlo například k selhání pneumatiky. Jakmile se vůz roztočil, neměl šanci s ním cokoli udělat. Bezpečnost současných monopostů F1 na něj zapůsobila.

Alguersuari závodí ve formuli 1 teprve od letošní Grand Prix Maďarska, na Hungaroringu nastoupil do závodu jako nejmladší jezdec v historii formule 1. Stále sbírá zkušenosti, takže mu šéfové nehody nevyčítají.

"Já se především ještě učím. Nováčky čeká období nehod, hlavně ty, kteří začínají bez testování. Pro mě to bylo opravdu špatné, hlavně kvůli té vysoké rychlosti, v které na to musíte tlačit a dostat z vozu vše. Když tady vyjedete mimo trať, okamžitě jste ve zdi," uvedl.

"Určitě není příjemné bourat, ale v určité fázi kariéry se to stává. Pokud víte proč a poučíte se z toho, tak je to v pořádku."
Další článek: Raději zůstanu doma, než abych jezdil desátý, říká Räikkönen

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.