Alfě Romeo chybí v závodech rychlost, šéf týmu je ale optimistický

Navzdory povzbudivým výsledkům v posledních kvalifikacích formule 1 se týmu Alfa Romeo nedaři tuto rychlost přenést také do závodů a sbírat body. Šéf týmu Fred Vasseur však zůstává klidný.
Alfě Romeo chybí v závodech rychlost, šéf týmu je ale optimistický

Při posledním závodě na Suzuce Antonio Giovinazzi obsadil v kvalifikaci 11. místo. V závodě mu ale, stejně jako jeho týmový kolega Kimi Räikkönen, chyběla rychlost. Räikkönen nakonec obsadil třinácté a Giovinazzi patnácté místo.

Od letní přestávky získal tým jen tři body, Vasseura přesto těší alespoň dobrá rychlost v kvalifikacích.

„Není důvod panikařit. Scénář je pokaždé jiný. Obával bych se, kdybychom v kvalifikaci ztráceli sekundu, ale tak to není. Závod může být těžký, ale je snazší najít rychlost v závodě než v kvalifikaci,“ říká Vasseur.

„Například ve Spa jsme byli v první zatáčce pátí, v Monze jsme se dostali do Q3. Občas kvůli jedné desetině můžete mít pocit, že situace je zcela odlišná. Vždy musíme být v tomto ohledu opatrní. Posunuli jsme se ze sedmého nebo osmého místa (nejlepšího týmu) v kvalifikaci, ale to je jedna desetina,“ dodává.

Räikkönen po letní přestávce nebodoval. Tyhle závody jsou noční můra, říká

Räikkönen po letní přestávce nebodoval. Tyhle závody jsou noční můra, říká

Dobrý výsledek zaznamenala Alfa Romeo v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska, kde Giovinazzi s Räikkönenem porazili týmy Racing Point nebo tovární Renault. Tým má podle Vasseura ale problém dostat v závodě maximum z pneumatik Pirelli.

„Máme problém s tím jet v závodě vyrovnaně a myslím, že to byl problém v posledních dvou nebo třech závodech. První část závodu (na Suzuce) byla katastrofa. No, 'katastrofa' je trochu silné slovo, ale bylo to velmi obtížné. V posledním stintu na měkké sadě jsme znovu měli rychlost, ale už bylo příliš pozdě,“ popisuje.

„V závodní rychlosti jsme ztráceli sekundu. Renault je dobrý příklad, v kvalifikaci ztráceli, ale v závodě odvedli velmi dobrou práci. Racing Point byl v kvalifikaci za námi, v závodě ale byl mnohem rychlejší. Myslím, že je to více o vyrovnanosti s různými směsmi pneumatik než o čisté rychlosti. Občas jste ve správném okně, jindy ne, záleží na tvaru okruhu nebo teplotě dráhy,“ uzavírá.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Russell: Mimo závodní víkendy F1 dostatečně nerelaxuji

18:13 | Incident mezi Pérzem a Grosjeanem bez trestu....
17:20 | Pérez a Grosjean předvoláni před sportovní komisaře kvůli incidentu v posledním tréninku.
15:22 | Nové pneumatiky, jedno rychlé kolo. Podle Norrise kvalifikace maskují problémy McLarenu. V kvalifikacích je to dobré, závodní tempo je ale na úrovni Renaultu a Racing Pointu.
10:08 | Podle nového znění sportovních pravidel 2020 (zde: odkaz ) bude moci jezdec použít v sezóně 3 MGU-K (dnes jsou to 2).

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink Albon (1:16.142, mokro)
2. trénink Vettel (1:09.217)
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink Hamilton (1:08.320)
Kvalifikace Verstappen (1:07.508)
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10