Alfa Romeo v roce 2021? Podle spekulací Räikkönen a Schumacher

Alfa Romeo a Haas ještě musí potvrdit své jezdecké sestavy pro příští rok.
Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst
Alfa Romeo v roce 2021? Podle spekulací Räikkönen a Schumacher | Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Podle švýcarského Blicku se Kimi Räikkönen rozhodl, že zůstane ve formuli 1 a prodlouží s týmem Alfa Romeo. Dohoda má být potvrzena v nejbližších dnech.

Pokud se informace potvrdí, tak u Alfy Romeo může být ještě jedno místo volné a obsadit by ho měl jezdec Ferrari. Nelze vyloučit setrvání Giovinazziho, ale přijít by mohl také některý z mladíků z Jezdecké akademie Ferrari.

Velmi vysoké šance má Mick Schumacher, i když by teoreticky nemusel jít k Alfě Romeo ale k Haasu, což je však méně pravděpodobné.

Schumacher v Soči posílil v čele šampionátu. Aktuálně má 186 bodů, druhý Ilott 168 bodů a třetí Lundgaard 145 bodů. Stejný počet bodů má také Cunoda, kterého se vyplatí sledovat. Pokud chce do F1 a jezdit za AlphaTauri, potřebuje body pro super licenci a ty bude mít, pokud skončí mezi prvními čtyřmi.

Formuli 2 čeká v neděli sprint a poté už jen dva víkendy v Bahrajnu. Za dva týdny tak bude mít Schumacher volno a podle spekulací by se měl zúčastnit prvního tréninku s Alfou Romeo.

Další článek: Poslední trénink na GP Ruska 2020 ovládl Hamilton

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
9:20 | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.