Alfa Romeo skončila i v Austinu bez bodů

Alfa Romeo byla v posledních dvou závodech blízko bodům. V Turecku dojeli jezdci těsně za první desítkou. V USA se ke konci závodu dostal Räikkönen mimo trať a desátý tak dojel Vettel.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Alfa Romeo skončila i v Austinu bez bodů | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Alfa Romeo byla opět blízko bodům, ale opět to nevyšlo. Pravděpodobnost, že dožene Williams (7 versus 23 bodů) je už spíše jen teoretická. 

„Z auta jsem měl dobrý pocit, zejména v první části závodu,“ řekl Räikkönen. „Byli jsme schopni bojovat v první desítce. Bohužel jsem se na začátku druhého stintu střetl s Alonsem a došlo k poškození podlahy. Na vyvážení vozu to nemělo vliv, ale zdálo se, že nám poté mnohem rychleji odcházely pneumatiky. Ke konci závodu už mi opravdu nezbývalo moc zadních pneumatik – zrovna když jsem se snažil hodně tlačit, abych se udržel před Sebastianem. Je škoda, že jsme dnes nepřivezli domů žádný bod.“

Není to snadné, říká Giovinazzi o své situaci. Zůstane u Alfy Romeo?

Není to snadné, říká Giovinazzi o své situaci. Zůstane u Alfy Romeo?

„Tým by si po dobrém závodě zasloužil alespoň bod a je samozřejmě zklamáním, že nám tak blízko šachovnicové vlajky vyklouzl z rukou,“ řekl Frédéric Vasseur. 

„Od světel až po cílovou čáru jsme bojovali v první desítce nebo těsně za ní a to je velmi povzbudivé, i když nakonec nemáme co ukázat. V posledních několika závodech jsme v tomto boji byli a není důvod si myslet, že bychom tam neměli být až do konce sezony. Doufejme, že se nám podaří některé z těchto šancí proměnit v body, protože máme rychlost na to, abychom odvedli dobrou práci.“

Diskuze (1) Další článek: Sainz nebyl z počínání Ricciarda nadšený. Ten to bere s nadhledem
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
21:04 | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30