Alfa Romeo přes zimu vylepšila nos a zavěšení

Alfa Romeo ve Varšavě představila vůz C41, se kterým bude závodit v roce 2021.

Alfa Romeo „otočila“ zbarvení v zadní části vozu, kde zjednodušeně řečeno bílá nahradila červenou a obráceně. Není to ale samozřejmě hlavní a nejdůležitější změna.

Tým využil dva vývojové žetony pro zlepšení předního zavěšení a nosu, což znamená, že jde cestou svého „polovičního jmenovce“ AlphaTauri. Změn doznaly také brzdové kanálky.

Tým si vůz vyzkouší poprvé v pátek během filmovacího dne na Katalánském okruhu.

Změny pravidel zejména v oblasti podlahy připravily týmy o 10 % přítlaku, takže Alfa Romeo pracovala také na podlaze a difuzoru ve snaze tyto ztráty co nejvíce kompenzovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo loňský vůz, vpravo letošní. Foto: Alfa Romeo, Getty Images

„Uvedení nového vozu je vždy emotivní okamžik, vyvrcholení měsíců úsilí všech v továrně a začátek nového dobrodružství,“ uvedl šéf týmu Frédéric Vasseur.

„Myslím si, že filozofie, na které je tým založen, zůstává stejná – zítra musíme udělat lepší práci, než děláme dnes. Minulou sezónu jsme skončili na osmém místě, takže v roce 2021 musíme dosáhnout lepšího výsledku.“

„Každý tým na startovním roštu má právě teď velmi vysoká očekávání: všechny týmy očekávají, že v zimě odvedou dobrou práci a budou v dobré pozici pro první závod, ale brzy nastane čas, aby každý ukázal své karty.“

Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo C34 (2020). Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo C41 (2021). Foto: Alfa Romeo
Další článek: Alfa Romeo představila vůz C41