Alfa Romeo potvrdila sestavu pro sezonu 2024. Zůstává Bottas i Čou

14. září 2023
SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Tým ze švýcarského Hinwilu potvrdil sestavu pro nadcházející sezonu. Vedle Bottase bude i nadále jezdit Čou.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Alfa Romeo potvrdila sestavu pro sezonu 2024. Zůstává Bottas i Čou | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Tým Alfa Romeo, který v nadcházející sezoně nejspíše změní svůj název na Sauber, dnes potvrdil jezdeckou sezonu pro ročník 2024 – za stáj budou i nadále závodit 34letý Valtteri Bottas a 24letý Kuan-jü Čou, 20letý Théo Pourchaire, lídr seriálu formule 2, pak zůstává rezervním pilotem.

Zatímco potvrzení Bottase bylo spíše formalitou, v případě čínského závodníka nebylo dlouho jisté, zda si sedačku u Alfy Romeo podrží. V posledních týdnech rostly spekulace, které místo po boku Bottase přisuzovaly Pourchairovi, ale například i Micku Schumacherovi. Jezdecké složení stáje ze švýcarského Hinwilu ale zůstává beze změn.

Bottase i Čoua tak čeká již třetí společná sezona. Připomeňme, že vloni Alfa Romeo skončila v Poháru konstruktérů šestá, letos se však trápí a zatím ji patří předposlední devátá příčka.

„Rozhodnutí pokračovat v naší cestě s nezměněnou sestavou svědčí o investicích, které jsme do našeho projektu vložili. Ve formuli 1 se nic nezmění ze dne na den a my jsme se rozhodli soustředit se na stabilitu a pokračovat v budování našeho týmu společně s tím, jak začínáme důležité přechodné období,“ uvedl v tiskové zprávě šéf týmu Alessandro Alunni Bravi, který zároveň připomněl, že se v roce 2026 stane z Alfy Romeo/Sauberu tovární tým Audi.

„Valtteri a Čou jsou jezdci, kteří mají potřebný talent i schopnosti a navíc velmi dobře spolupracují. Jsou sehraní a dokáží se navzájem posouvat,“ dodal Alunni Bravi.

Další článek: Jednání s Hamiltonem o nové smlouvě prodlužovaly marketingové záležitosti, přiznal Mercedes

Témata článku: , ,