Alfa Romeo potvrdila příchod Valtteriho Bottase

Valtteri Bottas bude od roku 2022 jezdit za tým Alfa Romeo.
Foto: Getty Images 
Alfa Romeo potvrdila příchod Valtteriho Bottase | Foto: Getty Images

Kimi Räikkönen minulý týden oznámil, že na konci sezóny končí ve formuli 1. Bylo tak jasné, že minimálně jedno místo u Alfy Romeo bude volné.

Alfa Romeo dnes potvrdila, že ho zaujme Valtteri Bottas. Druhý jezdec zatím potvrzen nebyl. Předpokládá se, že kandidáty jsou Nyck de Vries a Alexander Albon. 

„Otevírá se nová kapitola mé závodní kariéry,“ řekl Bottas. „Jsem nadšený, že se mohu připojit k týmu Alfa Romeo Racing Orlen pro rok 2022 a další roky. Je to nová výzva s legendárním výrobcem.“

Bottas by měl mít smlouvu na více let. Jeho úkolem bude pomoci týmu se zlepšit. 

„Potenciál zázemí v Hinwilu je zřejmý a já si vychutnávám příležitost pomoci posunout tým nahoru po startovním roštu, zejména s ohledem na nová pravidla v roce 2022, které dávají týmu šanci udělat výkonnostní skok. Jsem vděčný za důvěru, kterou do mě tým vložil, a nemohu se dočkat, až mu ji splatím. Jsem jako vždy hladový po výsledcích, a až přijde čas, tak i po vítězstvích.“

„Freda dobře znám a těším se, že poznám zbytek týmu, se kterým budu spolupracovat, a vybuduji si stejně silné vztahy, jaké mám u Mercedesu,“ pokračuje Bottas.

„Jsem hrdý na to, čeho jsem v Brackley dosáhl, a plně se soustředím na dokončení práce, protože bojujeme o další titul mistra světa, ale také se těším na nové výzvy, které mě čekají příští rok.“

„Valtteri byl nedílnou součástí týmu, který přepisoval dějiny, a má svém kontě čtyři tituly mistra světa mezi konstruktéry,“ řekl Frédéric Vasseur. „Je tím správným jezdcem, který pomůže týmu Alfa Romeo Racing Orlen udělat krok vpřed směrem k přední části startovního pole. Náš vztah sahá daleko do minulosti, do doby, kdy jsme společně pracovali v úspěšných kampaních ve F3 a GP3. Od té doby se projevuje jeho talent a schopnosti, které s postupem času jen rostou.“

Vítěz 9 závodů

Valtteri Bottas se velmi dobře zná s Frédéricem Vasseurem. V juniorských sériích jezdil za tým ART Grand Prix, který založil Vasseur společně s Nicolasem Todtem.

Ve F1 debutoval v roce 2013 u Williamsu. V roce 2017 přešel do Mercedesu poté, co se Nico Rosberg rozhodl po zisku titulu ukončit kariéru.

Bottas má na kontě 9 vítězství a 63 stupňů vítězů.

Další článek: Trochu drzé, říká Wolff o Bottasově nejrychlejším kole. Jen jsem si tak hrál, brání se Fin

Témata článku: , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00