Alfa Romeo poprvé bodovala s oběma jezdci, Giovinazzi získal první bod

Antonio Giovinazzi získal ve Velké ceně Rakouska své první body v kariéře formule 1, když dojel desátý za svým týmovým kolegou z Alfy Romeo Kimim Räikkönenem.
Alfa Romeo poprvé bodovala s oběma jezdci, Giovinazzi získal první bod

Räikkönen měl velmi dobrý start a po prvním kole byl dokonce na čtvrté pozici. Postupně se však začal propadat za silnější vozy při tom, co se dopředu posouvali Max Verstappen, Sebastian Vettel a další.

„Můžeme být spokojeni, že jsme bodovali, pro tým je to dobrý výsledek. Měl jsem dobrý start a první kola byla dobrá, pak to ale bylo náročnější,“ řekl Räikkönen. 

„Cítil jsem, že jsem trochu postrádal rychlost, abych bojoval s vozy kolem sebe a když jsem ji měl, musel jsem se starat o pneumatiky. Bylo to o rovnováze, snažit se udržet pneumatiky co nejdéle, zároveň ale zůstat rychlý.“

Desátým místem se Giovinazzi dočkal prvního bodu v kariéře formule 1. Dosud byl nejlépe Ital jedenáctý v Bahrajnu.

„Jsem tak šťastný, že jsem získal svůj první bod. Je to skvělý pocit a z mých ramen spadla velká tíha. Myslím, že toto je maximum, kterého jsme dnes mohli dosáhnout, takže jsem rád, že máme dva vozy v nejlepší desítce. Včera jsme měli velmi dobrou kvalifikaci, dnešní závod byl ale velmi obtížný,“ řekl Giovinazzi.

„(Sergio) Pérez byl po většinu odpoledne přímo za mnou a ten tlak byl velký, ale já ten bod opravdu chtěl. Cítím, že dnes jsme dostali odměnu za naši práci, musíme se ale stále posouvat vpřed. Od Francie jsme udělali krok vpřed a musíme v tom vydržet.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Ferrari s rozhodnutím stewardů nesouhlasí

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz