Alfa Romeo poprvé bodovala s oběma jezdci, Giovinazzi získal první bod

Antonio Giovinazzi získal ve Velké ceně Rakouska své první body v kariéře formule 1, když dojel desátý za svým týmovým kolegou z Alfy Romeo Kimim Räikkönenem.
Alfa Romeo poprvé bodovala s oběma jezdci, Giovinazzi získal první bod

Räikkönen měl velmi dobrý start a po prvním kole byl dokonce na čtvrté pozici. Postupně se však začal propadat za silnější vozy při tom, co se dopředu posouvali Max Verstappen, Sebastian Vettel a další.

„Můžeme být spokojeni, že jsme bodovali, pro tým je to dobrý výsledek. Měl jsem dobrý start a první kola byla dobrá, pak to ale bylo náročnější,“ řekl Räikkönen. 

„Cítil jsem, že jsem trochu postrádal rychlost, abych bojoval s vozy kolem sebe a když jsem ji měl, musel jsem se starat o pneumatiky. Bylo to o rovnováze, snažit se udržet pneumatiky co nejdéle, zároveň ale zůstat rychlý.“

Desátým místem se Giovinazzi dočkal prvního bodu v kariéře formule 1. Dosud byl nejlépe Ital jedenáctý v Bahrajnu.

„Jsem tak šťastný, že jsem získal svůj první bod. Je to skvělý pocit a z mých ramen spadla velká tíha. Myslím, že toto je maximum, kterého jsme dnes mohli dosáhnout, takže jsem rád, že máme dva vozy v nejlepší desítce. Včera jsme měli velmi dobrou kvalifikaci, dnešní závod byl ale velmi obtížný,“ řekl Giovinazzi.

„(Sergio) Pérez byl po většinu odpoledne přímo za mnou a ten tlak byl velký, ale já ten bod opravdu chtěl. Cítím, že dnes jsme dostali odměnu za naši práci, musíme se ale stále posouvat vpřed. Od Francie jsme udělali krok vpřed a musíme v tom vydržet.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Ferrari s rozhodnutím stewardů nesouhlasí

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10