Alfa Romeo dalším výrobcem motorů v F1?

Se zajímavou spekulací přichází německý Bild. Sergio Marchionne se už dříve nechal slyšet, že chce Alfu Romeo zpět v F1. Její návrat má být větší, než se původně myslelo.
Alfa Romeo dalším výrobcem motorů v F1?

Marchionne už několikrát řekl, že chce návrat značky Alfa Romeo do F1, ale neupřesnil, jak to má vypadat. Možností je samozřejmě celá řada, ale ta nejjednodušší leží v oblasti pohonných jednotek. Ferrari dodává své pohonné jednotky několika týmům. V případě například Sauberu by se motor nejmenoval Ferrari ale Alfa Romeo.

To není nic nového a dokonce to už bylo ve hře v případě, že by Red Bull letos jezdil s pohonnou jednotkou Ferrari.

Vyrobeno u bývalého příbuzného?

Alfa Romeo byla ještě nedávno sourozencem Ferrari v rámci jednoho koncernu. Dnes je už pouze vzdáleným příbuzným. Akcie Ferrari jsou obchodovány na burzách v New Yorku a v Miláně a zbytek původního majoritního podílu FIATu si rozdělili akcionáři FCA.

Podle německého Bildu má Marchionne v úmyslu udělat z Alfy Romeo dalšího výrobce pohonných jednotek.  Výroba by probíhala v Maranellu ale ne v rámci závodního oddělení ale v části, která je odpovědná za výrobu sériových aut.

V polovině loňského roku měl dokonce Marchionne jednat s Toro Rosso, aby se na vývoji nové pohonné jednotky finančně podílelo. Red Bull to ale odmítl. Momentálně tak není jasné, kdo by měl o pohonnou jednotku od Alfy Romeo zájem a zda projekt po krachu jednání s Toro Rosso již neskončil. 

Marchionne chce Alfu Romeo v F1. Jak to udělat?  

Marchionne chce Alfu Romeo v F1. Jak to udělat?  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Webber chce Ferrari v Le Mans

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen