Alfa Romeo dalším výrobcem motorů v F1?

Se zajímavou spekulací přichází německý Bild. Sergio Marchionne se už dříve nechal slyšet, že chce Alfu Romeo zpět v F1. Její návrat má být větší, než se původně myslelo.
Alfa Romeo dalším výrobcem motorů v F1?

Marchionne už několikrát řekl, že chce návrat značky Alfa Romeo do F1, ale neupřesnil, jak to má vypadat. Možností je samozřejmě celá řada, ale ta nejjednodušší leží v oblasti pohonných jednotek. Ferrari dodává své pohonné jednotky několika týmům. V případě například Sauberu by se motor nejmenoval Ferrari ale Alfa Romeo.

To není nic nového a dokonce to už bylo ve hře v případě, že by Red Bull letos jezdil s pohonnou jednotkou Ferrari.

Vyrobeno u bývalého příbuzného?

Alfa Romeo byla ještě nedávno sourozencem Ferrari v rámci jednoho koncernu. Dnes je už pouze vzdáleným příbuzným. Akcie Ferrari jsou obchodovány na burzách v New Yorku a v Miláně a zbytek původního majoritního podílu FIATu si rozdělili akcionáři FCA.

Podle německého Bildu má Marchionne v úmyslu udělat z Alfy Romeo dalšího výrobce pohonných jednotek.  Výroba by probíhala v Maranellu ale ne v rámci závodního oddělení ale v části, která je odpovědná za výrobu sériových aut.

V polovině loňského roku měl dokonce Marchionne jednat s Toro Rosso, aby se na vývoji nové pohonné jednotky finančně podílelo. Red Bull to ale odmítl. Momentálně tak není jasné, kdo by měl o pohonnou jednotku od Alfy Romeo zájem a zda projekt po krachu jednání s Toro Rosso již neskončil. 

Marchionne chce Alfu Romeo v F1. Jak to udělat?  

Marchionne chce Alfu Romeo v F1. Jak to udělat?  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (17) Další článek: Webber chce Ferrari v Le Mans