Alfa Romeo dalším výrobcem motorů v F1?

Se zajímavou spekulací přichází německý Bild. Sergio Marchionne se už dříve nechal slyšet, že chce Alfu Romeo zpět v F1. Její návrat má být větší, než se původně myslelo.
Alfa Romeo dalším výrobcem motorů v F1?

Marchionne už několikrát řekl, že chce návrat značky Alfa Romeo do F1, ale neupřesnil, jak to má vypadat. Možností je samozřejmě celá řada, ale ta nejjednodušší leží v oblasti pohonných jednotek. Ferrari dodává své pohonné jednotky několika týmům. V případě například Sauberu by se motor nejmenoval Ferrari ale Alfa Romeo.

To není nic nového a dokonce to už bylo ve hře v případě, že by Red Bull letos jezdil s pohonnou jednotkou Ferrari.

Vyrobeno u bývalého příbuzného?

Alfa Romeo byla ještě nedávno sourozencem Ferrari v rámci jednoho koncernu. Dnes je už pouze vzdáleným příbuzným. Akcie Ferrari jsou obchodovány na burzách v New Yorku a v Miláně a zbytek původního majoritního podílu FIATu si rozdělili akcionáři FCA.

Podle německého Bildu má Marchionne v úmyslu udělat z Alfy Romeo dalšího výrobce pohonných jednotek.  Výroba by probíhala v Maranellu ale ne v rámci závodního oddělení ale v části, která je odpovědná za výrobu sériových aut.

V polovině loňského roku měl dokonce Marchionne jednat s Toro Rosso, aby se na vývoji nové pohonné jednotky finančně podílelo. Red Bull to ale odmítl. Momentálně tak není jasné, kdo by měl o pohonnou jednotku od Alfy Romeo zájem a zda projekt po krachu jednání s Toro Rosso již neskončil. 

Marchionne chce Alfu Romeo v F1. Jak to udělat?  

Marchionne chce Alfu Romeo v F1. Jak to udělat?  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Webber chce Ferrari v Le Mans

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10