Alfa Romeo chystá soukromý test. Svezou se Calderón a Correa

Alfa Romeo chystá soukromý test. Do vozu usednou Juan Manuel Correa a Tatiana Calderón.
Alfa Romeo chystá soukromý test. Svezou se Calderón a Correa

Soukromé testy jsou sice zakázány, ale Alfa Romeo nasadí vůz Sauberu z roku 2013, který ještě pohání motor V8, takže bude vše v souladu s pravidly. Test se uskuteční 23. a 24. srpna na okruhu Paula Ricarda. 

Do vozu usednou dva junioři Alfy Romeo, kteří závodí ve formuli 2. Američan Juan Manuel Correa jezdí za tým Sauber Junior Team by Charouz. Aktuálně mu v šampionátu F2 patří 12. místo. Correa letos získal dvě druhá místa. Nadcházející test pro něj bude první zkušeností s vozem formule 1.

Tatiana Calderón je na tom hůře. V šampionátu je stále bez bodu na 21. místě. S vozy F1 ale má zkušenosti. Vloni si v Mexiku vyzkoušela aktuální vůz a ve Fioranu pak vůz z roku 2013.

„Náš tým má hrdou historii výchovy mladých talentů a tuto část naší mise bereme velmi vážně,“ řekl Vasseur. „Juan Manuel i Tatiana se ukázali být cennými členy našeho týmu, kteří s námi spolupracují v továrně a na trati. Tato příležitost v autě jim pomůže ještě dále pokročit v porozumění formule 1 a při budování jejich vztahů s inženýry.“

Foto: Alfa Romeo

Další článek: Pro Albonův přestup do Red Bullu je ještě příliš brzy, říká David Coulthard pro F1sport

13:43 | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.