Alfa Romeo chystá oznámení ke konci šéfa Vasseura, píší Italové

Tým Alfa Romeo by měl v příštím týdnu oznámit odchod Frederica Vasseura, který by se následně měl stát týmovým principálem u Ferrari. Informaci přinesla italská verze webu Motorsport.com.

Foto: Getty Images

Alfa Romeo chystá oznámení ke konci šéfa Vasseura, píší Italové | Foto: Getty Images

Poté, co Mattia Binotto oznámil rezignaci na pozici šéfa Scuderie Ferrari, začaly se objevovat spekulace, kdo by jej mohl v čele nejúspěšnějšího týmu historie F1 nahradit.

Vedle nepříliš pravděpodobných nastupců, mezi něž se řadili například Christian Horner z Red Bullu či Andreas Seidl z McLarenu, se jako hlavní kandidát jevil současný boss Alfy Romeo Frederic Vasseur.

Italská verze webu Motorsport.com nyní tyto spekulace ještě přiživila. Přinesla totiž zprávu o tom, že Alfa Romeo chystá na příští týden oznámení, ve kterém se s Vasseurem rozloučí.

Podle webu by měl být následně 54letý Vasseur, jenž má mít v Itálii již vybrané i bydlení, potvrzen jako šéf Scuderie Ferrari.

Francouzský manažer zastává roli týmového principála a zároveň i výkonného ředitele stáje Alfa Romeo (dříve závodící pod jménem Sauber) od roku 2017. Předtím krátce vedl tým Renault a společně s Nicolasem Todtem v roce 2005 založil tým ART Grand Prix, který působí v juniorských formulových šampionátech.

Další článek: Před sezonou jsme byli v troskách. Čtvrté místo mě těší, říká výkonný ředitel Alpine

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února