Alfa Romeo chce v budoucnu dát znovu šanci juniorům Ferrari

Alfa Romeo zůstává otevřená možnosti v budoucnu znovu posadit do své závodní sedačky ve formuli 1 juniorské jezdce Ferrari, říká šéf týmu Frédéric Vasseur.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Alfa Romeo chce v budoucnu dát znovu šanci juniorům Ferrari | Foto: Getty Images / Clive Rose

Alfa Romeo pro letošní sezónu zcela vyměnila svou jezdeckou sestavu, když Antonia Giovinazziho a Kimiho Räikkönena nahradí Valtteri Bottas, který přišel z Mercedesu, a Kuan-jü Čou. Číňan v minulé sezóně působil ve formuli 2.

Bude to poprvé od roku 2018, kdy Alfa Romeo uzavřela partnerství s Ferrari o dodávce motorů, kdy nebude v sestavě žádný člen Jezdecké akademie Ferrari.

V roce 2018 s týmem, který tehdy ještě nesl název Sauber, ve F1 debutoval současný pilot Ferrari Charles Leclerc. Od další sezóny jej vystřídal Giovinazzi, který se však za tři sezóny výrazněji neprosadil a o místo ve F1 po loňském ročníku přišel.

Vasseur vloni řekl, že ve výběru jezdecké sestavy pro sezónu 2022 má volnou ruku, ačkoliv Ferrari stále Alfě Romeo dodává pohonné jednotky. Šéf týmu ale zůstává otevřený možnosti v budoucnu znovu některého z mladíků angažovat.

Sedm mužů, dvě ženy. Kdo bude letos v Jezdecké akademii Ferrari?

Sedm mužů, dvě ženy. Kdo bude letos v Jezdecké akademii Ferrari?

„Není to tak, že jelikož jsme se rozhodli pro jinou možnost, v budoucnu nebudeme mít šanci znovu pracovat s Ferrari,“ řekl Vasseur pro Autosport.

„Musí to být případ od případu, protože spolupráci s pilotem si nemůžete naplánovat na 10 let dopředu a říct 'dobře, v dalších 10 letech dostanete nováčka'. Ferrari nemusí mít ve F1 každý rok nového jezdce.

„Také proto, že v každém roce nemají pilota. Musíme pracovat případ od případu, obě strany to zcela chápou.“

Kromě Leclerca a Giovinazziho se za volantem alfy romeo v minulých letech objevila řada juniorů Ferrari.

Callum Ilott byl vloni rezervním a testovacím jezdcem Alfy Romeo, Mick Schumacher si vůz vyzkoušel v rámci tréninku na velkou cenu předtím, než vloni získal sedačku u týmu Haas.

Ferrari tento týden představilo plány svých juniorů pro letošní sezónu. Ve formuli 2 nebude mít žádné zastoupení.

Rus Robert Švarcman bude letos podle všeho působit jako oficiální testovací pilot italské stáje s možností zúčastnit se některého volného tréninku.

Všechny týmy mají od letošní sezóny povinnost alespoň ve dvou volných trénincích v rámci velkých cen posadit do vozu mladého jezdce.

Další článek: Russell měl nakročeno k BMW do DTM. Telefonát ve vaně ale vše změnil

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00