Alfa Romeo chce, aby se Giovinazzi stal lídrem týmu

Antonia Giovinazziho čeká třetí sezóna ve formuli 1. Šéf týmu Alfa Romeo Frédérik Vasseur by proto rád, aby měl italský pilot větší roli lídra v rámci švýcarského týmu.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Alfa Romeo chce, aby se Giovinazzi stal lídrem týmu | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Zatímco ve své první sezóně získal Giovinazzi pouze třetinu bodů, které posbíral jeho zkušenější týmový kolega Kimi Räikkönen, v loňském ročníku se už v počtu bodů mistrovi světa z roku 2007 vyrovnal.

Bylo jich však výrazně méně než v roce 2019 (v roce 2019 získala Alfa Romeo v Poháru konstruktérů 57 bodů a v roce 2020 8 bodů, když 4 body získal Räikkönen a další čtyři Giovinazzi, pozn. redakce) a Alfa Romeo se tak propadla na osmé místo v Poháru konstruktérů. Kvalifikační souboj vyzněl v poměru 9:8 pro Giovinazziho.

Giovinazzi se vloni soustředil na starty. Vyplatilo se mu to

Giovinazzi se vloni soustředil na starty. Vyplatilo se mu to

Giovinazzi je členem programu Ferrari a italská automobilka se rozhodla prodloužit jeho smlouvu u Alfy Romeo i pro sezónu 2021, ve které by se však podle Vasseura Giovinazzi měl vyprofilovat ve vedoucího jezdce týmu.

„Myslím, že dalším krokem bude větší konzistentnost v závodě. Už nějakou dobu ale dělá dobré pokroky a vylepšuje se v každé oblasti,“ řekl Vasseur pro Motorsport.com.

„Pravděpodobně na sebe bude muset vzít také trochu pozici lídra, aby mohl o něčem rozhodovat. Jsme však na této cestě a on se zlepšuje každým závodem. Pro další rok tomu celkem věřím.“

I přesto, že v loňském roce získal Giovinazzi výrazně méně bodů než ve své první sezóně, vidí Vasseur velké zlepšení, kterého 27letý Ital dosáhl.

„Když se podíváte na minulý rok (2019), získal třetinu bodů, co Kimi a v kvalifikaci byl šestkrát před Kimim. Nyní jsou oba na stejné úrovni, mají stejně bodů, a i v kvalifikaci je jejich výkonnost vyrovnaná,“ dodává.

Další článek: Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.