Alfa Romeo by byl dobrý partner, říká Kaltenbornová

Sauber má finanční problémy, Marchionne chce Alfu Romeo zpět v F1. Není divu, že se tyto dvě věci dávají v posledních dnech dohromady.
Alfa Romeo by byl dobrý partner, říká Kaltenbornová

Marchionne v poslední době několikrát řekl, že chce Alfu Romeo zpět v F1 a to jako tým. Je ovšem otázkou, do jaké míry mají tato přání reálný základ a do jaké míry se jedná o chytrou a bezplatnou reklamu pro italskou značku.

Vstup do F1 by totiž byl velmi drahý, i když Alfa Romeo by mohla jít podobnou cestou jako Haas a odebírat od Ferrari co nejvíce dílů.

Sauber mírní obavy o svou budoucnost

Sauber mírní obavy o svou budoucnost

Pokud by už Alfa Romeo chtěla do F1 skutečně vstoupit, mohla by převzít nebo úzce spolupracovat s některým z týmů. Nejlepší volbou by bylo samozřejmě Toro Rosso – dobrý tým, sídlo v Itálii, zákazník Ferrari. Zatím se ale nezdá, že by Red Bull chtěl svou juniorku prodat. Spolupráce s Haasem je také možností a v neposlední řadě je zde Sauber.

Švýcarský tým má finanční potíže a má zkušenosti s úzkou spoluprací s automobilkou. Marchionne sám podpořil spekulace, když možnou akvizici nepopřel.

Kaltenbornová by také zřejmě nebyla proti. „Alfa Romeo by byl dobrý partner pro jakýkoliv tým,“ uvedla pro švýcarský Blick.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Číny 2016

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen