Alfa Romeo by byl dobrý partner, říká Kaltenbornová

Sauber má finanční problémy, Marchionne chce Alfu Romeo zpět v F1. Není divu, že se tyto dvě věci dávají v posledních dnech dohromady.
Alfa Romeo by byl dobrý partner, říká Kaltenbornová

Marchionne v poslední době několikrát řekl, že chce Alfu Romeo zpět v F1 a to jako tým. Je ovšem otázkou, do jaké míry mají tato přání reálný základ a do jaké míry se jedná o chytrou a bezplatnou reklamu pro italskou značku.

Vstup do F1 by totiž byl velmi drahý, i když Alfa Romeo by mohla jít podobnou cestou jako Haas a odebírat od Ferrari co nejvíce dílů.

Sauber mírní obavy o svou budoucnost

Sauber mírní obavy o svou budoucnost

Pokud by už Alfa Romeo chtěla do F1 skutečně vstoupit, mohla by převzít nebo úzce spolupracovat s některým z týmů. Nejlepší volbou by bylo samozřejmě Toro Rosso – dobrý tým, sídlo v Itálii, zákazník Ferrari. Zatím se ale nezdá, že by Red Bull chtěl svou juniorku prodat. Spolupráce s Haasem je také možností a v neposlední řadě je zde Sauber.

Švýcarský tým má finanční potíže a má zkušenosti s úzkou spoluprací s automobilkou. Marchionne sám podpořil spekulace, když možnou akvizici nepopřel.

Kaltenbornová by také zřejmě nebyla proti. „Alfa Romeo by byl dobrý partner pro jakýkoliv tým,“ uvedla pro švýcarský Blick.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Číny 2016

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.