Alexander Albon od Spa nahradí Pierra Gaslyho u Red Bullu

Alexander Albon, který ve formuli 1 debutoval teprve v letošní sezóně, nahradí od Spa ve voze Red Bullu Pierra Gaslyho.
Alexander Albon od Spa nahradí Pierra Gaslyho u Red Bullu

Christian Horner a Helmut Marko v uplynulých týdnech opakovaně zdůraznili, že Pierre Gasly má podporu týmu, Red Bull udělá maximum, aby mu pomohl a že dokončí letošní sezónu.

Horká letní přestávka však přinesla zásadní zvrat. Red Bull potvrdil, že už od Spa bude vedle Maxe Verstappena jezdit Alexander Albon.

Výměna jezdců v průběhu sezóny byla v minulosti naprosto běžná, ale v současné formuli 1 je vzácná. Red Bull stejný krok učinil v roce 2016, kdy Kvjata nahradil Verstappen. Situace však byla tehdy jiná. Kvjat byl „odejit“ už po 4 závodech sezóny, ve kterých získal také pódium. Hlavním důvodem byla spíše snaha dostat do vozu co nejdříve Verstappena. Současná hvězda rudých býků v té době měla na svém kontě více než jednu sezónu v Toro Rosso a také další zkušenosti z tréninků a testů. 

Albon debutoval ve F1 teprve letos a do vozu F1 usedl poprvé v rámci filmovacího dne před předsezónními testy.

Gasly neudržel v Maďarsku rychlost z pátku po zbytek víkendu. Důvody nezná

Gasly neudržel v Maďarsku rychlost z pátku po zbytek víkendu. Důvody nezná

Gasly se vrátí do Toro Rosso

Jedna další podobnost s rokem 2016 tady ale přece jen je. Gasly se podobně jako Kvjat vrátí do Toro Rosso.

„Tým využije následujících devět závodů k vyhodnocení výkonu Alexe, aby se mohl rozhodnout, kdo bude jezdit po boku Maxe v roce 2020,“ uvedl tým v prohlášení.

Gasly v dosavadním průběhu sezóny získal 63 bodů, Verstappen 181. Nejlepším Gaslyho výsledkem bylo 4. místo ve Velké ceně Velké Británie.

Foto. Getty Images / Peter Fox

Další článek: Magnussen se oženil, Grosjean si vyzkoušel Pevnost Boyard

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.