Alex Zanardi měl nehodu na handbiku, je ve vážném stavu

Bývalý pilot formule 1 a vícenásobný paralympijský vítěz Alex Zanardi měl vážnou nehodu.

Podle italských médií měl Zanardi nehodu u obce Pienza během akce „Obiettivo tricolore“. Zanardi jel na handbiku a srazil se s nákladním vozem. K nehodě došlo po 17. hodině.

Zanardi byl transportován vrtulníkem do nemocnice v Sieně, kde ho přijali okolo 18. hodiny. Podle nemocnice je jeho stav vážný a podstupuje neurochirurgickou operaci.

Zanardi to dokázal! Má čtvrtou medaili z paralympiády

Zanardi závodil ve F1 v 90. letech za týmy Jordan, Minardi, Lotus a Williams. Celkem odjel 44 závodů.

V roce 2001 měl v závodě série CART na Lausitzringu vážnou nehodu, při které přišel o obě nohy. K závodění se ale poté částečně vrátil a také se dvakrát zúčastnil paralympijských her, na kterých získal na handbiku 4 zlaté medaile.

Další článek: Zmrazení vývoje: Jak funguje nový žetonový systém?

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).