Alesiho Rosberg překvapil, Prost považuje odchod za odvážné rozhodnutí

K rozhodnutí Nica Rosberga odejít po zisku svého prvního titulu mistra světa z formule 1 se vyjádřili rovněž dva bývalí francouzští závodníci Jean Alesi a Alain Prost.
Alesiho Rosberg překvapil, Prost považuje odchod za odvážné rozhodnutí

Bývalý pilot Ferrari a vítěz jedné velké ceny Jean Alesi se řadí mezi ty, které Rosbergovo rozhodnutí překvapilo.

„Jsem jedním z těch, kteří jsou jeho odchodem překvapeni,“ řekl Alesi pro Canal+. „Pro nejlepší tým řídil nejlepší vůz a nezdálo se, že by se na tom v roce 2017 mělo něco změnit. V 31 letech řekl 'Skončil jsem', je velmi, velmi mladý.“

„Nico se zúčastnil 206 velkých cen, je stále velmi mladý. Je to tvrdě pracující člověk a rozhovory dokáže dávat v italštině, francouzštině, angličtině a němčině. Byl to skutečně skvělý chlap a musíme respektovat jeho rozhodnutí.“

Podle čtyřnásobného mistra světa F1 Alaina Prosta je pak rozhodnutí Rosberga ukončit kariéru ve formuli 1 odvážné. Prost byl přitom dosud posledním člověkem, který udělal to samé, tedy že odešel z formule 1 poté, co získal titul.

„Když jsem to slyšel, pomyslel jsem si, že je to dobré a hezký způsob odejít jako mistr světa,“ řekl Prost, který svůj poslední titul získal v roce 1993.

„Znám ten pocit, není ale snadné takové rozhodnutí udělat. Někdo by se mohl divit, proč odchází v nejlepších letech a na vrcholu, ostatní v tom uvidí malé ambice.“

„Možná teď, když je mistrem světa, už není tak hladový. Osobně si myslím, že je to odvážné rozhodnutí. Jeho titulu to dává ještě větší cenu, když se za tím v budoucnu poohlédne.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: O Rosbergovo místo se přihlásila téměř polovina pole, říká Lauda

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.