Alesi a Prost k Bianchimu úmrtí

Za mladým francouzským závodníkem, který včera večer zemřel, truchlí také jeho krajané Alain Prost a Jean Alesi.
Alesi a Prost k Bianchimu úmrtí

Jules Bianchi včera večer podlehl svým zraněním způsobených při havárii během loňské Velké ceny Japonska. Prost s Alesim vzpomněli na 25letého Bianchiho ve francouzské televizi, kde Prost řekl, že pouhé dva týdny před osudnou nehodou se byl s Bianchim projet na kole.

„V první řadě je to velmi emotivní a smutné pro jeho rodinu a přátele,” řekl Prost v i-télé.

„I když ta zpráva není překvapující a věděli jsme, že výsledek bude bohužel velmi pravděpodobně negativní, tak to hodně bolí.”

„25 let... mám 25letého syna. Všichni si dokážeme představit, jaký je to pocit. Jeho kariéra byla docela klidná. Rozhodně byl jedním z největších kandidátů na sedačku v top týmu, možná Ferrari.”

„Byl to bojovník. Čtrnáct dní před tou havárií jsem s ním jel na kole a viděl jsem, jak je konkurenceschopný. Bylo to velmi náhlé,” uzavírá svou vzpomínku čtyřnásobný mistr světa F1 Prost.

Jean Alesi na svém zesnulém krajanovi vyzdvihl zejména jeho bojovného ducha a to, jakou byl osobností mimo okruh. 

„Tuto zprávu nechceme přijmout,” řekl Alesi pro BFM TV. „Bojoval až do konce. Věřili jsme mu. Mysleli jsme si, že by se mohl stát zázrak.”

„Byl to člověk, co uměl upoutat, byl respektovaný na trati i mimo ní. Byl velmi milován. Představoval radost ze života. Pro všechny to byl šok.”

„Za 21 let je to poprvé, kdy zemřel pilot F1 (na následky havárie). Došlo k tak obrovskému zlepšení bezpečnosti na tratích i na vozech, že jsme si ani nedokázali představit, že by se něco takového mohlo stát znovu,” dodává Alesi.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Sainz jr.: V hotelu musí být královská postel

Témata článku: , ,