Aldo Costa by dal šanci Wehrleinovi, z Alonsa měl smíšené pocity

Aldo Costa byl jednou z mnoha obětí „čistek“ při hledání řešení problémů Scuderie. Z Maranella odešel v roce 2011 a z pohledu šampionátu zamířil paradoxně výše – stal se šéfem inženýrů Mercedesu.
Aldo Costa by dal šanci Wehrleinovi, z Alonsa měl smíšené pocity

Během svého působení u Ferrari Costa něco přes rok spolupracoval i s Fernandem Alonsem.

„Je to opravdu velikán, když řídí, ale když vystoupí z auta, tak je to někdo, koho jsem nikdy nepochopil. Připadá mi nečitelný, tajemný. Neexistuje žádný důvod, proč by měl Hamilton opustit tým, jako je ten náš,“ řekl Aldo Costa před dvěma lety. Nyní by ovšem Alonso mohl přijít jako týmový kolega Lewise Hamiltona.

Alonso má vše, řekl Toto Wolff

Alonso má vše, řekl Toto Wolff

Costa by ale dal přednost někomu z mladíků. „Zaměřujeme se na mladé jezdce, aby jednou nahradil Lewise nebo Nica,“ uvedl Costa na předávání cen Autosprintu. „Samozřejmě, příležitost přichází příliš brzy, ale věříme, že mají velký potenciál a Pascal je tím, kdo má trochu více zkušeností. Testoval pneumatiky Pirelli pro příští rok a bude jednou z našich nejlepších možností.“ 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Verstappen musí být sebekritický, říká Villeneuve

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.