Albon vzpomínal na kolize s Hamiltonem. Nikdy mu nebudu nic vyčítat, říká

Alex Albon získal ve své kariéře dvě pódia. Jeho záznam mohl být ale o dvě položky lepší, pokud by nedošlo ke kontaktům s Lewisem Hamiltonem.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Albon vzpomínal na kolize s Hamiltonem. Nikdy mu nebudu nic vyčítat, říká | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Alex Albon dnes jezdí za Williams a stal se lídrem týmu. Má ale zkušenosti také se závoděním na špici a to z doby, kdy oblékal overal Red Bullu. Britský pilot s thajskými kořeny má na kontě dvě třetí místa. Jeho záznam však mohl být i lepší. Dvakrát ovšem kolidoval s Hamiltonem.

Poprvé se tak stalo v Brazílii 2019 – Hamilton byl po závodě za kolizi penalizován a přišel o stupně vítězů.

Podruhé k tomu došlo v následující sezóně na Red Bull Ringu, kde mohl Albon dokonce bojovat o vítězství. Hamilton za to dostal trest už v závodě.

Otázkou je, zda by lepší výsledky Albonovi nezajistili lepší pozici u Red Bullu. 

„Na střety s Lewisem nemyslím. Lepší výsledky by mi samozřejmě zajistily dobrou pozici. V Rakousku jsem se v autě cítil velmi dobře a cítil jsem, že mám na to, abych vynikl, ale nikdy v životě nebudu Lewisovi vyčítat nic špatného, co se mi v kariéře stalo. Všechno záleží na mně,“ přiznal Albon v oficiálním podcastu Formule 1 Beyond The Grid.

„Mám pocit, že jsem v Brazílii mohl udělat víc, abych se tomu kontaktu vyhnul. Dívám se na kolize mezi jezdci a prakticky nikdy se nestane, že by jeden jezdec byl stoprocentně na vině a druhý ne. V Rakousku ale byl zcela na vině... to pro záznam,“ směje se Albon.

Na druhou stranu Albon vzpomíná, že se mu Hamilton při zpátečním letu z Brazílie omluvil za to, co se v závodě stalo.

„Po Brazílii jsme se vraceli stejným letadlem a on se omluvil za to, co se mezi námi stalo. Už jsme spolu pak nemluvili, protože on seděl v první třídě a já na sedadlech business třídy. Navíc jsem měl vedle sebe Carlose, který byl v tom závodě na stupních vítězů, a řekli mu, že může přestoupit do první třídy. Kdyby to řekli mně, určitě bych si v následujících dnech lépe odpočinul,“ dodal Albon.

Brazílie 2019

GP Rakouska 2020

Další článek: Klasický mechanismus učitel-žák, říká De Meo o jezdcích Alpine

Témata článku: ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února