Albon věří v dobrý závod, Verstappen zkusí jinou strategii

Max Verstappen tentokrát nestačil kromě pilotů Mercedesu ještě na Nica Hülkenberga z Racing Pointu a do Velké ceny 70. výročí F1 vyrazí ze čtvrté pozice. Po dvou závodech se do třetí části kvalifikace podařilo postoupit také druhému jezdci Red Bullu Alexanderu Albonovi.
Albon věří v dobrý závod, Verstappen zkusí jinou strategii

Albon se v kvalifikaci mezi nejlepších deset dostal naposledy ve Velké ceně Štýrska, kde na mokru obsadil sedmé místo. Dnes v kvalifikaci skončil devátý.

„Máme dobrou závodní rychlost, to je pozitivní. Myslím, že zítra to bude lepší závod, protože zítra bude hrát větší roli strategie. Minulý víkend jsme ukázali, že máme dobrou závodní rychlost. Uvidíme,“ řekl Albon, jehož závod minulý týden ovlivnila kolize s Kevinem Magnussenem a pětisekundová penalizace.

Albona v kvalifikaci překvapilo, že se nedokázal zlepšit na nové sadě pneumatik poté, co svůj nejlepší čas v Q3 zajel na opotřebené střední směsi.

„Nebylo to strašné a na použité střední směsi jsme v Q3 zajeli velmi dobré kolo. Před nasazením poslední sady (pneumatik) jsem byl optimistický. V porovnání s předchozí jízdou jsem se ale trápil a na nové měkké sadě jsem se nezlepšil. Musíme zjistit důvod.“

Verstappen odstartuje na tvrdé sadě

Jinou cestou než všichni ostatní z první desítky se ve strategii vydal Max Verstappen. Zatímco všichni ostatní odstartují na střední směsi, Nizozemec vyrazí na tvrdé sadě, se kterou postoupil do Q3 z devátého místa.

V závěrečné části jej pak kromě pilotů Mercedesu porazil ještě Nico Hülkenberg, který i o tomto víkendu u Racing Pointu zaskakuje za Sergia Péreze, který má koronavirus.

„Jen doufám, že na tvrdé sadě pneumatik budu mít čistý start. Tvrdé pneumatiky byly minulý víkend střední. Nemyslím, že to bude tak špatné ve srovnání s tím, na čem startují ostatní. Při samotném rozjezdu můžete něco ztratit, bude to ale lepší pro první stint,“ říká Verstappen.

„Bude záležet na tom, zda bude nebo nebude safety car. Alespoň je to odlišné od toho, co dělají ostatní kolem mě a uvidíme, jestli dokážeme odvést lepší práci.“

Další článek: Leclerc v další pódium na Silverstonu nevěří. Trápíme se tu více než před týdnem, říká

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00