Albon udělal dost pro udržení sedačky u Red Bullu, říká Brawn

Sportovní ředitel formule 1 Ross Brawn věří, že Alexander Albon „odvádí dostatečně dobrou práci“, aby si sedačku u týmu Red Bull udržel také pro příští ročník formule 1.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Albon udělal dost pro udržení sedačky u Red Bullu, říká Brawn | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Albon v polovině sezóny 2019 nahradil u hlavního týmu Red Bullu Pierra Gaslyho. Během dosavadního působení zůstával Albon většinou ve stínu svého týmového kolegy Maxe Verstappena, ačkoliv měl podporu ze strany šéfů Red Bullu Christiana Hornera a Helmuta Marka.

Ve Velké ceně Toskánska se Albon dočkal prvních stupňů vítězů, když dojel v Mugellu třetí. Blízko prvnímu pódiovému umístění měl již vloni v Brazílii a letos v Rakousku, v obou případech jej ale ze třetího místa sestřelil Lewis Hamilton.

Zlom u Albona? Horner věří, že může na zisku pódia stavět

Zlom u Albona? Horner věří, že může na zisku pódia stavět

„Alex Albon byl letos pod ostrou palbou kritiky a muselo pro něj být těžké vidět Pierra Gaslyho - pilota, kterého v průběhu loňského roku nahradil u Red Bullu - vyhrát (v Monze), zatímco on nebodoval,“ řekl Brawn.

„V Mugellu ale jel krásně, rozhodně pro to musel bojovat. Některé jeho předjížděcí manévry byly vynikající, obzvlášť předjetí Daniela Ricciarda na třetí místo,“ chválí Brawn.

„V Maxi Verstappenovi má Albon hvězdného týmového kolegu a vždy to pro něj, nebo kohokoliv jiného v té sedačce, bude výzva. Myslím, že odvádí dostatečně dobrou práci, aby si udržel svou sedačku, a tyto stupně vítězů udělaly s jeho sebedůvěrou zázraky.“

Další článek: Finanční restrukturalizace v McLarenu. Tým prodává své sídlo, bude si ho pronajímat

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
9:20 | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.