Albon si uvědomuje, že se letos musí přiblížit Verstappenovi

Alexander Albon si uvědomuje, že ve své první kompletní sezóně u Red Bullu ve formuli 1 musí stáhnout ztrátu na svého týmového kolegu Maxe Verstappena.
Albon si uvědomuje, že se letos musí přiblížit Verstappenovi

Albonovi se vydařil vstup do formule 1 v loňské sezóně, když v barvách Toro Rosso dokázal bodovat už ve druhém závodě v Bahrajnu. U Red Bullu vedle Verstappena se naopak nedařilo Pierru Gaslymu, kterého proto po letní přestávce Albon u týmu nahradil a Francouz se vrátil do Toro Rosso.

V dramatické Velké ceně Brazílie měl přitom Albon v Red Bullu blízko ke svým prvním stupňům vítězů, než jej zezadu roztočil Lewis Hamilton. V ostatních závodech, které odjel za Red Bull, ale dokázal Albon bodovat a v celkovém pořadí obsadil osmé místo.

„Chci tu být a bojovat (s Verstappenem o titul). Stále ho v tomto smyslu chci porazit. Vím, že na sobě musím zapracovat, nemyslím si, že už jsem tam, ale pracuji na tom,“ řekl Albon pro Sky Sports.

Albon chce během předsezónních testů hlavně poznat vůz

Albon chce během předsezónních testů hlavně poznat vůz

„Cítím, že jsou tu oblasti, na kterých musím zapracovat. Mám pocit, že vím, co očekávat. Byl jsem na všech tratích a zažil jsem všechna dramata, kterým mohu čelit,“ hodnotí.

„Já teď vidím Maxe jako někoho, s kým se mohu zlepšit, mohu se dívat na data a vidím, kde je rychlý, protože není tajemstvím, že on je velmi rychlý. Zároveň se však soustředím na sebe a snažím se stáhnout ztrátu, abych jej překonal.“

Albon věří, že se může zlepšit zejména v samotných závodech a v podání zpětné vazby týmu.

„Celková rychlost a věci jako kvalifikace, jsou tu věci v závodech, chci zapracovat na startech a týmové interakci,“ vyjmenovává Albon.

„Jak mohu dát lepší zpětnou vazbu, jak mě tým může lépe pochopit a jak mohu já lépe pochopit tým. Cítím se teď s týmem lépe, všechno jde hladce.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Klíčové termíny před sezónou 2020