Albon se zastal svého kolegy Sargeanta. Má talent, jen potřebuje více času, tvrdí | Foto: Getty Images / Francois Nel

Foto: Getty Images / Francois Nel

Albon se zastal svého kolegy Sargeanta. Má talent, jen potřebuje více času, tvrdí

Alexander Albon vyjádřil podporu svému týmovému kolegovi Loganovi Sargeantovi, který stále nemá jistou sedačku pro sezonu 2024.

Ve formuli jedna je momentálně 20 jezdeckých sedaček. Pro nadcházející sezonu známe majitele 19 z nich. Jediný otazník visí u Williamsu, kde zatím otálí s potvrzením jezdce, jenž bude jezdit po boku Alexandera Albona.

Hlavním kandidátem na toto místo zůstává Američan Logan Sargeant, který tuto pozici okupuje již nyní, přestože zatím čeká na své první body a v poslední době se navíc dopustil i několika jezdeckých chyb.

Vedení Williamsu se již nechalo slyšet, že nováček Sargeant dostane čas na to, aby přesvědčil o svých kvalitách až do konce sezony. 

Podle jeho kolegy Albona jsou nicméně výkony rodáka z Floridy podceňovány.

„Když se podívám na jeho výkony, myslím, že se mu nedostává uznání, které by si zasloužil,“ prohlásil Albon, kterého cituje web RacingNews365.com.

„V Loganovi je spousta rychlosti a talentu. Jen to trochu skryly chyby, kterých se dopustil. Vycházím s ním velmi dobře a myslím, že potřebuje jen trochu více času a sebedůvěry,“ dodal rodák z Londýna, který v F1 závodí pod thajskou licencí.

Doporučujeme

Články odjinud