Albon se u Toro Rosso uvedl dobře. Předčil naše očekávání, říká technický šéf

Technický ředitel Toro Rosso Jody Egginton řekl, že nováček Alexander Albon předčil všechna očekávání týmu a při prvních předsezónních testech formule 1 v Barceloně splnil vše, co měl tým v plánu.
Albon se u Toro Rosso uvedl dobře. Předčil naše očekávání, říká technický šéf

Albon si letošní vůz vyzkoušel poprvé v rámci filmovacího dne v Misanu těsně před začátkem španělských testů.

A ačkoliv už v prvním kole po výjezdu z boxů doplatil na studené pneumatiky a skončil se svým toro rosso ve štěrku, zajel nakonec v úterý čtvrtý nejlepší čas. Ve čtvrtek pak skončil druhý. Svým nejlepším časem 1:17.637 přitom zaostal jen o 244 tisícin za nejrychlejším časem prvních testů, který s renaultem zajel Nico Hülkenberg.

„Nikdy předtím vůz F1 neřídil. Jak si dokážete představit, odvedl velké množství práce na simulátoru. Absolvovali jsme s ním velký simulátorový program a strávil s námi hodně času,“ řekl Egginton pro Motorsport.com.

„Při filmovacím dni odvedl dobrou práci a tady (v Barceloně) byl skvělý. Chyba, kterou udělal v instalačním kole, byla z části způsobena inženýry, nebyla to přímo jeho chyba, abychom byli spravedliví. Pak jsme se dostali do programu a tam byl skvělý. Na konci dne ale všechno splnil. A při některých jeho delších jízdách, hlavně na směsi C2, podle nás odvedl opravdu dobrou práci,“ pochvaluje si a potvrzuje, že Albon si skutečně vedl lépe, než tým předpokládal.

Technická analýza vozu Toro Rosso STR14

Technická analýza vozu Toro Rosso STR14

„Jsme s ním skutečně spokojeni. Skvělý přístup, předčil má očekávání. Vím, že také inženýři jsou spokojeni. Jsme nadšeni, že s ním můžeme spolupracovat. Před svou první jízdou s vozem tady toho příliš neodjel, jen trochu jezdil v Misanu, zatím ale byl opravdu dobrý,“ dodává.

„Jsme skutečně šťastní, zapůsobil na nás. Tohle je jedna z těch hezkých věcí na Toro Rosso, pracovat s mladými jezdci a posouvat je vpřed,“ uzavírá.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Podle Greena se bude vývoj letošních vozů soustředit na oblast deflektorů
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30