Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Alexander Albon se ve Velké ceně Toskánska dočkal prvního umístění na stupních vítězů ve formuli 1, když pilot Red Bullu v událostmi nabitém závodě obsadil třetí místo.
Foto: Getty Imagres / Mark Thompson
Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1 | Foto: Getty Imagres / Mark Thompson

Už několikrát byl Albon velmi blízko. Dvakrát jej ale o slibně rozjetý výsledek připravil svým útokem Lewis Hamilton. Při premiérovém závodě v Mugellu se Albon konečně dočkal.

„Bylo to šílené. Bylo to dobré. Chvíli trvalo, než jsem se sem dostal! Jsem skutečně šťastný, cítím, že mohu dýchat. Je to hezký pocit,“ řekl první thajský pilot, který ve formuli 1 získal stupně vítězů.

„Bylo to těžké, museli jsme na to trénovat. Čekal jsem, že to bude horší, ale měli jsme dvě červené vlajky, což pomohlo. Je to nemilosrdné, obzvlášť rychlé zatáčky ve druhém sektoru. Cítíte je. Mám teď více adrenalinu než kdokoliv jiný,“ řekl k okruhu v Mugellu.

Albon do závodu vyrážel ze čtvrté pozice, na startu jej ale předjel Charles Leclerc. Ztratil také při dalších restartech závodu, před soupeře se však dokázal dostat přímo souboji na trati.

„Nedokázali jsme se rozjet, takže většinu předjetí jsem musel udělat na trati. Náš vůz je ale dobrý na brzdách, víme to už od prvního dne. Můžeme proto dělat takové předjížděcí manévry a je zábavné ho řídit.“

Další článek: Nehody a tři starty. Grand Prix Toskánska vyhrál Hamilton. Albon získal první pódium

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
22. září | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10