Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Alexander Albon se ve Velké ceně Toskánska dočkal prvního umístění na stupních vítězů ve formuli 1, když pilot Red Bullu v událostmi nabitém závodě obsadil třetí místo.
Foto: Getty Imagres / Mark Thompson
Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1 | Foto: Getty Imagres / Mark Thompson

Už několikrát byl Albon velmi blízko. Dvakrát jej ale o slibně rozjetý výsledek připravil svým útokem Lewis Hamilton. Při premiérovém závodě v Mugellu se Albon konečně dočkal.

„Bylo to šílené. Bylo to dobré. Chvíli trvalo, než jsem se sem dostal! Jsem skutečně šťastný, cítím, že mohu dýchat. Je to hezký pocit,“ řekl první thajský pilot, který ve formuli 1 získal stupně vítězů.

„Bylo to těžké, museli jsme na to trénovat. Čekal jsem, že to bude horší, ale měli jsme dvě červené vlajky, což pomohlo. Je to nemilosrdné, obzvlášť rychlé zatáčky ve druhém sektoru. Cítíte je. Mám teď více adrenalinu než kdokoliv jiný,“ řekl k okruhu v Mugellu.

Albon do závodu vyrážel ze čtvrté pozice, na startu jej ale předjel Charles Leclerc. Ztratil také při dalších restartech závodu, před soupeře se však dokázal dostat přímo souboji na trati.

„Nedokázali jsme se rozjet, takže většinu předjetí jsem musel udělat na trati. Náš vůz je ale dobrý na brzdách, víme to už od prvního dne. Můžeme proto dělat takové předjížděcí manévry a je zábavné ho řídit.“

Další článek: Nehody a tři starty. Grand Prix Toskánska vyhrál Hamilton. Albon získal první pódium

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.