Albon: Pokud by nás nedostatek náhradních dílů omezoval v přístupu k závodům, můžeme zůstat doma | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Albon: Pokud by nás nedostatek náhradních dílů omezoval v přístupu k závodům, můžeme zůstat doma

Pilot Williamsu Alexander Albon se vyjádřil k současné situaci svého týmu, který bojuje s nedostatkem dílů, včetně absence náhradního šasi.

Již před začátkem sezony nový šéf technické kanceláře Williamsu Pat Fry přiznal, že britský tým zaostává v oblasti rychlosti výroby nových dílů.

Tato skutečnost nakonec Williams velmi brzy dohnala. Nejvíce na ni stáj z Grove doplatila v Melbourne, kde kvůli chybějícímu náhradnímu šasi musela po nehodě Alexandera Albona v tréninku nasadit do závodu pouze jeden vůz.

A i když od začátku sezony uplynul více než měsíc a půl, situace ve Williamsu ohledně náhradních dílů není ideální a stále platí, že tým nemá k dispozici náhradní šasi. 

Podle Albona se tím však tým nesmí nechat rozhodit a musí k závodům přistupovat stejně, jako by žádné problémy s náhradními díly neměl.

„Pokud mám být zcela upřímný, na závodech o tom nepřemýšlíte. Samozřejmě to tam je, ale ve chvíli, kdy začnete přemýšlet o nedostatku dílů nebo o nedostatku čehokoli jiného, můžete rovnou zůstat doma,“ nechal se slyšet thajsko-britský závodník, kterého cituje Autosport.

„Musíte útočit stejně, jako kdykoliv jindy. Nemůžete k závodům přistupovat jinak. Musíte být na limitu,“ vysvětlil dále Albon, který jinak chválí svůj tým, jak se s danou situací vypořádává.

„Vyvíjí obrovské úsilí. Havárie nás samozřejmě srazily dolů, ale pozadu jsme byli už před nimi. Museli jsme hodně spoléhat na pracovníky v továrně v Grove, že vše dají dohromady. Nyní nás navíc čeká víkend se sprintem, který může přinést cokoliv. Je tedy důležité, abychom byli připraveni, protože takové víkendy jsou pro týmy, jako je ten náš, příležitostí,“ dodal Albon.

Doporučujeme

Články odjinud