Albon podepsal s Williamsem nový víceletý kontrakt | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Albon podepsal s Williamsem nový víceletý kontrakt

Williams dnes oznámil, že prodloužil smlouvu s Alexanderem Albonem, který pro britský tým závodí již od roku 2022.

Spolupráce mezi Alexanderem Albonem a Williamsem, která trvá od sezony 2022, bude pokračovat i v následujících letech. Britský tým totiž dnes oznámil, že s thajsko-britským závodníkem podepsal novou dlouhodobou smlouvu. Albon tak bude pro Williams závodit i poté, co za dva roky vzejdou v platnost nové technické regule.

Nové oznámení tak ukončilo dřívější spekulace, které hovořily o tom, že by se Albon mohl výhledově (po skončení původního kontraktu na konci sezony 2025) vrátit do Red Bullu, jehož barvy hájil v letech 2019 až 2020.

„Jsem nesmírně šťastný, že zůstávám ve Williamsu a že mohu pokračovat v práci s tak talentovaným a oddaným týmem lidí," uvedl Albon v tiskovém oznámení.

„Začátek letošního roku byl obtížný, ale od chvíle, kdy jsem k Williamsu přišel, jsme společně udělali výrazný pokrok a viděl jsem obrovské změny, které se odehrály v zákulisí, abychom se vrátili do čela startovního pole. Jde o dlouhodobý projekt, kterému opravdu věřím a chci v něm hrát klíčovou roli. Proto jsem podepsal víceletou smlouvu,“ vysvětlil 28letý závodník, který v F1 debutoval v roce 2019 s týmem Scuderia Toro Rosso a od té doby zasáhl do 88 velkých cen.

Šéf Williamsu James Vowles k podpisu nové smlouvy řekl:

„Jsme rádi, že jsme si zajistili Alexe na dlouhou dobu. Má výjimečný talent, technický přínos i oddanost. Od svého příchodu neustále prokazuje svou schopnost pracovat pod tlakem a tento podpis je velkým dílem skládačky, která nás posune na vyšší příčky.“

Alexander Albon ve Williamsu

2022: 19. místo (4 body) 
2023: 13. místo (27 bodů)
2024: sezona stále probíhá (zatím bez bodů)

Doporučujeme

Články odjinud