Albon nebude u Red Bullu chtít být jen týmovou dvojkou, upozorňuje Wolff

Šéf týmu Mercedes ve formuli 1 Toto Wolff upozorňuje Red Bull, že Alex Albon nebude mít zájem být neustále v pozici druhého pilota týmu za Maxem Verstappenem.
Albon nebude u Red Bullu chtít být jen týmovou dvojkou, upozorňuje Wolff

Po odchodu Daniela Ricciarda z Red Bullu po sezóně 2018 a následném angažování Pierra Gaslyho, který ale na Verstappena nestačil, bylo zřejmé, že se Nizozemec stane týmovou jedničkou. V polovině sezóny Gaslyho nahradil u Red Bullu ve své první sezóně ve F1 Albon.

„Mladý Albon si bude také chtít udělat jméno,“ říká Wolff pro Motorsport-Total.

„Nikdy byste si neměli představit, že situace s týmovou jedničkou a dvojkou funguje, protože každý závodník má ambice vyhrát. Nebyli by závodníky formule 1, kdyby to v nich nebylo.“

Albon si uvědomuje, že se letos musí přiblížit Verstappenovi

Albon si uvědomuje, že se letos musí přiblížit Verstappenovi

U Wolffova Mercedesu je přitom situace mezi jezdci jasná. Lewis Hamilton je řadu let v týmu preferovaným pilotem a s Valtterim Bottasem se počítá jako s jeho pomocníkem. Podle Wolffa si ale Hamilton svou pozici musel vybojovat a zasloužit.

„Vychází to z výkonnosti. Oba piloti mají na začátku roku stejné možnosti. Chceme jim nabídnout možnost bojovat o titul mistra světa,“ dodává Wolff.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Sledujte živě: Virtuální 24 hodin Le Mans s účastí jezdců F1

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10