Albon na Verstappena ztratil sekundu. Čeká náročný víkend

Britskothajský mladík zatím v Singapuru nemá na růžích ustláno. Na trať si zatím nezvykl.
Albon na Verstappena ztratil sekundu. Čeká náročný víkend

Alexander Albon (5./5.)

Dvě pátá místa neznějí špatně. Co se ztráty na týmového kolegu týče, je to už horší. Verstappen první trénink ovládl, Albon ztratil 1,2 sekundy. Ve druhém byl Nizozemec druhý a Albon nabral sekundové manko. To je fakt, se kterým by mladý pilot rád něco udělal.

„Cítil jsem se v autě dobře, ale trať je hodně složitá. Hodně technická, musím si na ni zvyknout. Je tu spousta zatáček a hrozí tu přehřívání – vás, pneumatik i brzd. Neděle bude hodně perná, tím jsem si jistý. Nejtěžší tu je prostě zajet jedno čisté kolo. Uděláte tu jednu chybičku a máte po pokusu. Takže je třeba nechybovat a zároveň se nebát jet pekelně blízko zdí.

Před mou bouračkou ve druhém tréninku jsem zablokoval kola. Na gumě pak byla vybrzděná ploška. Jel jsem naplno a v podobném místě se mi stalo totéž,“ okomentoval Albon situaci před nárazem, po kterém si poškodil nos vozu.

Max Verstappen (1./2.)

První a druhá pozice jsou před sobotní kvalifikací pro Verstappena příjemným příslibem.

„Máme za sebou dobrý den. Zkusili jsme na autě několik věcí a vypadá to, že fungují. Zdá se, že jsme opravdu konkurenceschopní, nicméně Lewis vypadá hodně rychle. Mercedes je pořád dominujícím týmem. V posledním sektoru jsem se dostal do provozu, ale celkově to byl fajn den a jsem spokojený,“ prohlásil Verstappen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ve druhém tréninku v Singapuru byl nejrychlejší Hamilton

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10