Albon: Moje etnická příslušnost pro mě byla nástrojem pro vyniknutí

Lewis Hamilton byl pro Alexandera Albona vzorem v juniorských kategoriích, když oba jezdci pocházejí z netradičního prostředí, ačkoliv nemá pocit, že jeho thajské kořeny by pro něj představovaly nevýhodu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Albon: Moje etnická příslušnost pro mě byla nástrojem pro vyniknutí | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Když Hamilton získal v roce 2008 svůj první titul mistra světa formule 1, závodil Albon stále ještě v motokárách. Albon, který je prvním thajským pilotem F1 od 50. let, si myslí, že Hamilton jako první pilot F1 černé pleti ukázal, že F1 představuje reálnou možnost, kde se mohou prosadit i jezdci z méně tradičního prostředí.

„Když jsem vyrůstal, byl to někdo, ke komu jsem vzhlížel. Jsem si jistý, že tomu tak bylo u spousty jezdců mého věku. Upřímně řečeno, v mojí etnické příslušnosti jsem viděl také něco jako způsob, jak vyniknout. Pomohlo mi to dostat se přes juniorské kategorie,“ řekl Albon.

„Vždy jsem měl za sebou podporu Thajska a vždy jsem měl tu příležitost. Pokud něco, tak to pro mě bylo dobré,“ řekl Albon o svém původu. „Pomohlo mi to získat finanční prostředky z jiných míst.“

Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Albon také řekl, že v dětství se s rasismem setkal jen zřídka. „Jako dítě jsem byl uchráněn od problémů. Chodil jsem na dobrou soukromou školu a nikdy jsem tam neměl takové problémy,“ vzpomíná.

„Velmi brzy jsem závodil v Evropě, takže na začátku kariéry to bylo celkem dobré. Tím neříkám, že to ostatní mají snazší nebo těžší, jen že já jsem tomu nikdy nemusel čelit.“

Další článek: Vettel by chtěl se soupeři z F1 závodit v sedanech

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.