Albon: Moje etnická příslušnost pro mě byla nástrojem pro vyniknutí

Lewis Hamilton byl pro Alexandera Albona vzorem v juniorských kategoriích, když oba jezdci pocházejí z netradičního prostředí, ačkoliv nemá pocit, že jeho thajské kořeny by pro něj představovaly nevýhodu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Albon: Moje etnická příslušnost pro mě byla nástrojem pro vyniknutí | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Když Hamilton získal v roce 2008 svůj první titul mistra světa formule 1, závodil Albon stále ještě v motokárách. Albon, který je prvním thajským pilotem F1 od 50. let, si myslí, že Hamilton jako první pilot F1 černé pleti ukázal, že F1 představuje reálnou možnost, kde se mohou prosadit i jezdci z méně tradičního prostředí.

„Když jsem vyrůstal, byl to někdo, ke komu jsem vzhlížel. Jsem si jistý, že tomu tak bylo u spousty jezdců mého věku. Upřímně řečeno, v mojí etnické příslušnosti jsem viděl také něco jako způsob, jak vyniknout. Pomohlo mi to dostat se přes juniorské kategorie,“ řekl Albon.

„Vždy jsem měl za sebou podporu Thajska a vždy jsem měl tu příležitost. Pokud něco, tak to pro mě bylo dobré,“ řekl Albon o svém původu. „Pomohlo mi to získat finanční prostředky z jiných míst.“

Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Albon také řekl, že v dětství se s rasismem setkal jen zřídka. „Jako dítě jsem byl uchráněn od problémů. Chodil jsem na dobrou soukromou školu a nikdy jsem tam neměl takové problémy,“ vzpomíná.

„Velmi brzy jsem závodil v Evropě, takže na začátku kariéry to bylo celkem dobré. Tím neříkám, že to ostatní mají snazší nebo těžší, jen že já jsem tomu nikdy nemusel čelit.“

Další článek: Vettel by chtěl se soupeři z F1 závodit v sedanech

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.