Albon letos potřetí bodoval | Foto: Getty Images / Ryan Pierse

Foto: Getty Images / Ryan Pierse

Albon letos potřetí bodoval

Alexander Albon dokázal týmu Williams potřetí v letošní sezóně formule 1 přivézt body, když ve Velké ceně Velké Británie obsadil osmé místo.

Thajsko-britský závodník ukazoval na Silverstonu rychlost už od prvního tréninku. Obě páteční jízdy skončil na třetím místě, v sobotu dopoledne byl dokonce druhý. V kvalifikaci pak skončil osmý a na stejné pozici dojel také v samotném závodě.

Po velkých cenách v Bahrajnu a Kanadě tak letos potřetí dojel v bodované desítce.

„Byl to skvělý víkend. Když se zamyslíte nad rychlostí našeho vozu, osmé místo je nejhorším umístěním ze všech jízd tohoto víkendu,“ řekl Albon.

„Očekávali jsme, že závod bude trochu náročnější, jelikož Fernando (Alonso) a Checo (Pérez) byli za námi. Na startu jsem se trochu trápil, protože jsem neměl moc přilnavosti. Jakmile jsme se dostali do tempa, bylo to dobré, v autě jsem se cítil celkem dobře.

„Safety car vyjel v perfektní chvíli. Ferrari byly na tvrdé sadě a já byl schopen předjet Carlose (Sainze). Byl to zrádný závod, měl jsem lepší rychlost než Fernando, což bylo překvapivé, na konci se ale rychle přibližoval Charles (Leclerc).“

Svého nejlepšího výsledku ve formuli 1 dosáhl druhý pilot Williamsu Logan Sargeant, který obsadil jedenácté místo.

Doporučujeme

Články odjinud