Albon je připraven na svou první kompletní sezónu u Red Bullu

Alexander Albon očekává klidnější druhou sezónu ve formuli 1 poté, co letos ve svém prvním roce vystřídal dva týmy.
Albon je připraven na svou první kompletní sezónu u Red Bullu

Thajský pilot přišel do formule 1, když získal sedačku u týmu Toro Rosso. Už po dvanácti závodech byl však přeřazen do Red Bullu, kde nahradil Pierra Gaslyho, který nedosahoval požadovaných výsledků.

Albon si naopak v Red Bullu vedl natolik dobře, že zůstává týmovým kolegou Maxe Verstappen také pro sezónu 2020.

„Musím si dávat pozor na to, kde jsem. Ve F1 mám za sebou jen rok a méně než polovinu sezóny s týmem, cílem je zmenšit rozdíl mezi mnou a Maxem,“ řekl Albon.

„Chceme začít trochu silněji. Kluci již v továrně tvrdě pracují, chceme stále vyvíjet tlak na Mercedes a Ferrari. Doufám, že v Melbourne budeme blízko čelu. Mám pocit, že příští rok bude normálnější. Tento rok byl můj první a rozhodně nebyl normální,“ popisuje.

V událostmi nabité Velké ceně Brazílie byl Albon blízko prvním stupňům vítězů. O ty jej však připravil kontakt s Lewisem Hamiltonem, po kterém se pilot Red BUllu propadl až mimo bodované pozice. I přesto Albon věří, že tím dokázal svou schopnost bojovat s nejsilnějšími.

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

„Když se podívám na ten víkend jako celek, pozitiva převažují nad negativy. Brazílie byla do jisté míry dobrá. Jsem na sebe hrdý, ale chci více,“ dodává.

„Následně jsem byl více zklamaný za tým než za sebe. Bylo by dobré získat ty body, ale to se stává, takové je závodění. Další ráno jsem na to zapomněl. Přes zimu na tom chci stavět, abych mohl být příští rok lepší.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kdybych ani letos nevyhrál závod, přišel bych o sedačku v Mercedesu, přiznává Bottas

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10