Albon je připraven na svou první kompletní sezónu u Red Bullu

Alexander Albon očekává klidnější druhou sezónu ve formuli 1 poté, co letos ve svém prvním roce vystřídal dva týmy.
Albon je připraven na svou první kompletní sezónu u Red Bullu

Thajský pilot přišel do formule 1, když získal sedačku u týmu Toro Rosso. Už po dvanácti závodech byl však přeřazen do Red Bullu, kde nahradil Pierra Gaslyho, který nedosahoval požadovaných výsledků.

Albon si naopak v Red Bullu vedl natolik dobře, že zůstává týmovým kolegou Maxe Verstappen také pro sezónu 2020.

„Musím si dávat pozor na to, kde jsem. Ve F1 mám za sebou jen rok a méně než polovinu sezóny s týmem, cílem je zmenšit rozdíl mezi mnou a Maxem,“ řekl Albon.

„Chceme začít trochu silněji. Kluci již v továrně tvrdě pracují, chceme stále vyvíjet tlak na Mercedes a Ferrari. Doufám, že v Melbourne budeme blízko čelu. Mám pocit, že příští rok bude normálnější. Tento rok byl můj první a rozhodně nebyl normální,“ popisuje.

V událostmi nabité Velké ceně Brazílie byl Albon blízko prvním stupňům vítězů. O ty jej však připravil kontakt s Lewisem Hamiltonem, po kterém se pilot Red BUllu propadl až mimo bodované pozice. I přesto Albon věří, že tím dokázal svou schopnost bojovat s nejsilnějšími.

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

„Když se podívám na ten víkend jako celek, pozitiva převažují nad negativy. Brazílie byla do jisté míry dobrá. Jsem na sebe hrdý, ale chci více,“ dodává.

„Následně jsem byl více zklamaný za tým než za sebe. Bylo by dobré získat ty body, ale to se stává, takové je závodění. Další ráno jsem na to zapomněl. Přes zimu na tom chci stavět, abych mohl být příští rok lepší.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kdybych ani letos nevyhrál závod, přišel bych o sedačku v Mercedesu, přiznává Bottas

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00