Albon je občas příliš hodný, tvrdí o něm technický šéf Williamsu

Alex Albon se letos do F1 vrátil po roční pauze. Svými výkony Williams zaujal natolik, že s ním tým už v létě prodloužil smlouvu na další roky. Přesto má podle stáje z Grove na čem pracovat.

 

Getty Images/Mark Thompson

Albon je občas příliš hodný, tvrdí o něm technický šéf Williamsu |  

Getty Images/Mark Thompson

Britskothajský jezdec si debut v F1 odbyl v roce 2019 se Scuderií Toro Rosso a ještě během téže sezony byl povýšen do Red Bullu. V něm nakonec ale vydržel pouze rok a půl, jelikož nepodával dostatečně dobré výkony (v 26 závodech jen dvakrát skončil na podiu).

Program Red Bullu ale neopustil a po ztrátě sedačky v F1 zamířil pro sezonu 2021 do seriálu DTM, kde s Ferrari 488 GT3 týmu AF Corse skončil s jednou výhrou celkově šestý.

Pro letošek dostal Albon novou šanci v F1, když se stále jako jezdec Red Bullu upsal Williamsu.

V jednom z nejslabších týmů současnosti se rodák z Londýna uvedl velmi solidně. Zcela s přehledem porážel kolegu Nicholase Latifiho a zaznamenal čtyři body. Nebylo proto překvapením, když Williams v srpnu potvrdil, že s ním prodlužuje spolupráci i pro nadcházející sezony. Albon se rovněž tímto podpisem definitivně zbavil jakýchkoliv vazeb na Red Bull.

Tvrdý pouze na trati

Ačkoliv je Williams s Albonem spokojen, existuje podle technického šéfa týmu Francoise-Xaviera Demaisona v určitých oblastech prostor ke zlepšení.

„Je opravdu milým člověkem – občas ale až moc. Musí být tvrdší na tým a tlačit nás trochu dopředu, ale pracujeme na tom,“ citoval Demaisona oficiální web F1.

„On je taková povaha – pokud má na hlavě nasazenou helmu, umí být tvrdý, ale měl by být trochu tvrdší i na týmových poradách,“ upřesňuje Demaison. „Každý den mu říkám, že musí být občas …, nechci to slovo vyslovovat. Pokud chceš být šampionem, musíš takový být!“

Další článek: Přípravy Audi příchod do F1 pokračují. Automobilka rozšiřuje zázemí v Neuburgu

Témata článku: , , , ,