Albon je občas příliš hodný, tvrdí o něm technický šéf Williamsu

Alex Albon se letos do F1 vrátil po roční pauze. Svými výkony Williams zaujal natolik, že s ním tým už v létě prodloužil smlouvu na další roky. Přesto má podle stáje z Grove na čem pracovat.

 

Getty Images/Mark Thompson

Albon je občas příliš hodný, tvrdí o něm technický šéf Williamsu |  

Getty Images/Mark Thompson

Britskothajský jezdec si debut v F1 odbyl v roce 2019 se Scuderií Toro Rosso a ještě během téže sezony byl povýšen do Red Bullu. V něm nakonec ale vydržel pouze rok a půl, jelikož nepodával dostatečně dobré výkony (v 26 závodech jen dvakrát skončil na podiu).

Program Red Bullu ale neopustil a po ztrátě sedačky v F1 zamířil pro sezonu 2021 do seriálu DTM, kde s Ferrari 488 GT3 týmu AF Corse skončil s jednou výhrou celkově šestý.

Pro letošek dostal Albon novou šanci v F1, když se stále jako jezdec Red Bullu upsal Williamsu.

V jednom z nejslabších týmů současnosti se rodák z Londýna uvedl velmi solidně. Zcela s přehledem porážel kolegu Nicholase Latifiho a zaznamenal čtyři body. Nebylo proto překvapením, když Williams v srpnu potvrdil, že s ním prodlužuje spolupráci i pro nadcházející sezony. Albon se rovněž tímto podpisem definitivně zbavil jakýchkoliv vazeb na Red Bull.

Tvrdý pouze na trati

Ačkoliv je Williams s Albonem spokojen, existuje podle technického šéfa týmu Francoise-Xaviera Demaisona v určitých oblastech prostor ke zlepšení.

„Je opravdu milým člověkem – občas ale až moc. Musí být tvrdší na tým a tlačit nás trochu dopředu, ale pracujeme na tom,“ citoval Demaisona oficiální web F1.

„On je taková povaha – pokud má na hlavě nasazenou helmu, umí být tvrdý, ale měl by být trochu tvrdší i na týmových poradách,“ upřesňuje Demaison. „Každý den mu říkám, že musí být občas …, nechci to slovo vyslovovat. Pokud chceš být šampionem, musíš takový být!“

Další článek: Přípravy Audi příchod do F1 pokračují. Automobilka rozšiřuje zázemí v Neuburgu

Témata článku: , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února