Albon chce využít testů po sezóně, aby byl blíže Verstappenovi

Alex Albon neměl jednoduchý debut ve formuli 1. Do Toro Rosso přišel s nula kilometry ve voze F1 na svém kontě. V průběhu letní přestávky přestoupil k Red Bullu bez možnosti přípravy. Albonovi se tak budou hodit testy, které budou následovat po posledním závodě.
Albon chce využít testů po sezóně, aby byl blíže Verstappenovi

„Stále nacházím v autě oblasti, o kterých vím, že na nich musím pracovat a prostě si na ně lépe zvyknout,“ řekl Albon, kterého cituje RaceFans.

„Vím, že je to o čase za volantem a hraním si s různými věcmi. Jde o to najít místo uprostřed, ve kterém se budu v autě cítit pohodlně a budu schopen z něj dostat výkon.“

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

„Vím, že to bude nějakou dobu trvat, ale těším se na testování po sezóně v Abú Dhabí a také na předsezónní testy.“

„Samozřejmě není tak snadné dělat mnoho změn během závodního víkendu, protože máte velmi omezený čas a nemůžete s vozem experimentovat.“

Albon byl v kvalifikaci v průměru o půl sekundy pomalejší než týmový kolega Max Verstappen. Očekává, že se zrychlí, až stráví více času za volantem.

„Myslím, že je to opravdu celkově jen o ježdění. Jakmile na to budu moci v autě opravdu tlačit, budu se cítit pohodlně. Pak se zlepší i časy na kolo.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Největší výzva pro Pirelli v příštím roce? Zrekonstruovaný Zandvoort

18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
14:34 | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
22. září | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
22. září | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10