Albon chce využít testů po sezóně, aby byl blíže Verstappenovi

Alex Albon neměl jednoduchý debut ve formuli 1. Do Toro Rosso přišel s nula kilometry ve voze F1 na svém kontě. V průběhu letní přestávky přestoupil k Red Bullu bez možnosti přípravy. Albonovi se tak budou hodit testy, které budou následovat po posledním závodě.
Albon chce využít testů po sezóně, aby byl blíže Verstappenovi

„Stále nacházím v autě oblasti, o kterých vím, že na nich musím pracovat a prostě si na ně lépe zvyknout,“ řekl Albon, kterého cituje RaceFans.

„Vím, že je to o čase za volantem a hraním si s různými věcmi. Jde o to najít místo uprostřed, ve kterém se budu v autě cítit pohodlně a budu schopen z něj dostat výkon.“

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

Podle Hornera mohl Albon odjet z Brazílie se vztyčenou hlavou

„Vím, že to bude nějakou dobu trvat, ale těším se na testování po sezóně v Abú Dhabí a také na předsezónní testy.“

„Samozřejmě není tak snadné dělat mnoho změn během závodního víkendu, protože máte velmi omezený čas a nemůžete s vozem experimentovat.“

Albon byl v kvalifikaci v průměru o půl sekundy pomalejší než týmový kolega Max Verstappen. Očekává, že se zrychlí, až stráví více času za volantem.

„Myslím, že je to opravdu celkově jen o ježdění. Jakmile na to budu moci v autě opravdu tlačit, budu se cítit pohodlně. Pak se zlepší i časy na kolo.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Největší výzva pro Pirelli v příštím roce? Zrekonstruovaný Zandvoort

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00