Albon bude v DTM jezdit zřejmě s Ferrari

Kromě role rezervního jezdce si Alexander Albon letos zazávodí ve vybraných závodech DTM.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Albon bude v DTM jezdit zřejmě s Ferrari | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Alexandera Albona letos u Red Bullu nahradí Sergio Pérez. Pro jezdce z thajskými kořeny to ale není konec u rakouské stáje. Zůstává rezervním jezdcem a bude pracovat na simulátoru.

Kromě toho bude s podporou Red Bullu závodit v DTM a to společně s juniorem Red Bullu Liamem Lawsonem, který bude jezdit i ve formuli 2 za tým Hitech GP. Vstup obou do DTM byl potvrzen na začátku ledna, ale nebylo oznámeno, za jaký tým a s jakým vozem budou závodit.

Od letošního roku se jede DTM pod novými pravidly. Závodit se bude s vozy GT3. Sezóna bude čítat 9 víkendů a začíná na konci května v Rusku. 

Podle Motorsport.com by měli oba mladíci Red Bullu jezdit s vozem Ferrari 488 GT3. 

Na první pohled by byla logičtější spolupráce s Hondou, byť ta na konci roku odejde z formule 1. Japonský výrobce ale v DTM nevidí velkou marketingovou hodnotu a nezajímá ho příliš ani středoevropský trh. Dokonce i Jenson Button musel pro svůj tým vyměnit Hondu za GT3 od McLarenu.

Další možností by byl možná ještě vloni Aston Martin. Ten ale po přejmenování Racing Pointu spolupráci s Red Bullem, jehož byl v posledních letech titulárním sponzorem, ukončil.

Další článek: Alpine představuje tým

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00