Albert Park se před letošním závodem změní. Jde o největší úpravy od otevření

Okruh Albert Park v Melbourne projde poměrně výraznými úpravami.
Albert Park se před letošním závodem změní. Jde o největší úpravy od otevření | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Velká cena Austrálie byla odložena na listopad, což místním dává příležitost k úpravám okruhu ještě před letošním závodem.

První fáze už proběhla. Boxová ulička se rozšířila o dva metry, došlo k posunu boxové zdi. Změny umožní zvýšit maximální rychlost v boxech, která byla dosud po celý víkend 60 km/h.

Druhá fáze začne příští týden a bude dokončena v červenci. Největší změny se odehrají v zatáčkách 9. a 10.

První z těchto zatáček byla až dosud ostrou pravotočivou zatáčkou, před kterou museli jít jezdci tvrdě na brzdy. Nyní bude komplex těchto dvou zatáček odstraněn a nahrazen plynulejší pasáží, která jezdce zavede směrem k severozápadnímu okraji jezera. Důsledkem bude vyšší rychlost v zatáčkách 11. a 12., což by mohlo vozy trochu rozhodit před brzdnou zónou ve 13. zatáčce a nabídnou příležitost k předjíždění.

Také 13. zatáčka bude přepracována a bude mít širší vstup.

Klepněte pro větší obrázek
Současná verze okruhu.Foto: Will Pittenger, CC BY-SA 3.0

Třetí fáze počítá s kompletním obnovením povrchu a proběhne až po letošním závodě.

Současné změny jsou první větší úpravy od otevření okruhu v roce 1995.

Úpravy okruhu:

Další článek: Szafnauer: Aston Martin by už letos mohl vyhrávat závody

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.