Albert Park posiluje bariéry, čeká na mnohem rychlejší vozy F1

Albert Pak dostal od FIA pokyny, jak zvýšit bezpečnost okruhu a to kvůli rychlejším vozům formule 1.
Albert Park posiluje bariéry, čeká na mnohem rychlejší vozy F1

Fanoušky jistě potěší, že bagry a beton v akci nejsou. Na okruhu, který hostí australskou Grand Prix, se nebudou zvětšovat únikové zóny nebo dokonce budovat nové. Změny se týkají především bariér.

Craig Moca, který je šéfem infrastruktury Albert Parku, zmínil v rozhovoru pro Motorsport.com, že okruh je bezpečný. Jako příklad samozřejmě uvedl loňskou nehodu Fernanda Alonsa, ze které pilot McLarenu odešel po svých.

Podle simulací se v Austrálii očekávají o 3 až 4 sekundy rychlejší časy na kolo. To nám ovšem nic neřekne. Z hlediska bezpečnosti jsou důležitější jiné údaje. V některých středně rychlých a rychlých zatáčkách budou vozy rychlejší o 20 až 50 km/h. 

Velká změna se chystá na přelomu 11. a 12. zatáčky. Vůz formule 1 tady proletí rychlostí 230 km/h. V případě problému jezdec sešlápne brzdy, zpomalí ho i štěrk ale i tak narazí do bariéry rychlostí asi 129 km/h. Albert Park zde proto instaluje vedle bariér z pneumatik také Tecpro bariéru.

Moca řekl, že si nemyslí, že Tecpro odvede v některých zatáčkách výrazně lepší práci než klasické bariéry z pneumatik. Další využití této bariéry proto neplánují. Její hlavní nevýhodou je cena. Bariéra do zatáčky 12 vyjde na 100 tisíc dolarů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tecpro bariéra 

Změn dozná také bariéra v zatáčce číslo 1, kde v roce 2002 boural Ralf Schumacher. Šířka bariéry se zdvojnásobí.

Totéž platí pro zatáčku 6, kde se bariéra o délce 10 metrů zdvojnásobí. Místo tří řad pneumatik tam bude nově šest řad.

Největší změny dozná 14. zatáčka. Po celé délce únikové zóny bude také nově šest řad pneumatik s trubkovými vložkami. Dosud tam byly tři řady pneumatik.  

Foto: Getty Images / Lars Baron, Robert Cianflone

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A