Albers o Caterhamu: Produktem má být úspěšný tým F1

Christijan Albers před Velkou cenou Velké Británie převzal spolu se skupinou investorů ze Švýcarska a Středního Východu vedení týmu Caterham od předchozího majitele Tonyho Fernandese.
Albers o Caterhamu: Produktem má být úspěšný tým F1

Jeho cílem je přitom pochopitelně vysvobodit stáj ze současné situace a dovést jej k úspěchům. Hlavní konkurent, stáj Marussia, již letos dosáhla na své první body ve F1 a vzhledem k dosavadnímu bodovému neúspěchu Sauberu již odskočila na průběžné deváté místo mezi týmy.

Albers se postavil k řešení nelehkého úkolu - vést tým, který je poslední v Poháru konstruktérů a výkonnostně zatím není příliš schopen se ode dna odlepit.

Na otázku, zda má tedy v hlavě dobrý plán, Nizozemec odpověděl: „Jsem si jistý, že čekáte, že něco takového řeknu, ještě je ale příliš brzy na to jít s naším plánem do detailů, zejména protože jsem v této roli teprve něco přes tři týdny.

Ano, je to velký úkol, ale proto je také tak zajímavý. Kdyby to bylo snadné, nebylo by to tolik naplňující, až uspějeme a já věřím, že my uspějeme.“

Caterham: Nové vedení, nový nos a nová naděje

Caterham: Nové vedení, nový nos a nová naděje

Albers je ve vedení týmu teprve třetí týden. Neměl tedy tolik času provést ze své pozice velké změny. Rozhodně však současnou situaci týmu nepovažuje za zoufalou.

„Jsou to teprve tři týdny, na bolehlavy je ještě příliš brzy!“ řekl. „Ne, pro mě je to o tom pomoci týmu dosáhnout jeho plného potenciálu a stability. Pokud se nám toto povede, bude to skvělý výsledek.

Konečným produktem by měl být úspěšný tým formule 1, takový, který je nedílnou součástí celé show každý den, který budeme závodit, a takový, který je schopen stavět na již položených základech.“

 

„Tak jako každá jiná společnost i my neustále hodnotíme své zaměstnance, včetně jezdců.“

 

Ve vedení týmů formule 1 se v minulosti vystřídala celá řada bývalých závodníků, spousta z nich přitom neuspěla. To však Albersovi vrásky na čele nepřidělává.

„Není na mně, abych řekl, jestli uspěji, nebo ne, to je něco, co bude zpětně posouzeno lidmi okolo,“ řekl Albers. „Vím ale, že jelikož jsem byl jezdcem a také aktivní v této branži, mám dvě sady schopností, které se budou v nadcházejících týdnech, měsících a letech hodit.“

Albers si pochvaluje skutečnost, že se ve své roli může opírat o zkušenosti Dr. Colina Kollese, pod kterým svého času závodil v týmu Midland.

„Mám velké štěstí, že mám Dr. Kollese a Manfrediho Ravetta (generální manažer) a mohu je požádat o radu. Oba mají zkušenosti s formulí 1 a světem podnikání a oba mají ohromnou spoustu kontaktů, které mohou použít, aby pomohli mně a týmu.“

V Caterhamu nezůstal kámen na kameni

V Caterhamu nezůstal kámen na kameni

Předchozí šéf Caterhamu Cyril Abiteboul byl před časem dotázán, jakou radu by dal svému nástupci, přičemž Abiteboul vypíchl coby stěžejní volbu správné lokace pro továrnu. Albers si však nemyslí, že by tím nepřímo kritizoval současné zázemí stáje v Leafieldu.

„Nemyslím si, že Cyril měl na mysli Leafield, spíš narážel na to, že tým původně začínal v Norfolku a musel se přesunout do stejné oblasti jako většina ostatních týmů F1.

Nicméně, pro dohlednou budoucnost budeme v Leafieldu. Je to velice dobrá továrna, ve které je spousta talentovaných, nadšených lidí a našim potřebám vyhovuje dobře.“

Diskuze (4) Další článek: Fotogalerie: Přípravy na GP Německa 2014
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00