Aktuálně nejsme hodni bodů, tvrdí Hülkenberg | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Aktuálně nejsme hodni bodů, tvrdí Hülkenberg

Ani v Monze se Haas bodů nedočkal. Jezdci amerického týmu obsadili v Monze poslední dvě pozice.

Po nadějném vstupu do letošní sezony se americký tým Haas trápí – a pokud nebudeme počítat Hülkenbergovy body ze sprintu v Rakousku – čeká na body už devět závodů od květnové GP Miami.

Jezdce Haasu brzdí především vysoká degradace pneumatik jejich vozu, takže ani Nico Hülkenberg, který se pravidelně dokáže kvalifikovat na pozicích, z nichž jde útočit na body, není schopen dojízdět v první desítce.

Stejný scénář prožil Němec i v Monze, kde po dobrém startu ze 13. příčky dokonce chvíli držel pozici v top 10, poté se ale začal propadat a nakonec se musel smířit až s předposledním 17. místem v cíli.

„Náš vůz prostě žere pneumatiky, vyvážení je špatně, klouže nám to mnohem více než ostatním, takže nedokážeme udržet tempo. Byl to jeden z nejtěžších a nejhorších závodů sezony,“ prohlásil Hülkenberg, kterého cituje web PlanetF1.com, po GP Itálie.

„Pocit z auta byl v Zandvoortu mnohem lepší než tento víkend, takže to musíme vyhodnotit,“ přiznal zkušený závodník, který si rovněž postěžoval, že Haas letošní vůz už moc nevyvíjí.

„Myslím, že jsme jediný tým, který tento víkend nenasadil žádné nové díly, žádné vylepšení. Upřímně řečeno, i z tohoto důvodu nejsme hodni bodů,“ dodal 36letý závodník s tím, že věří, že v Singapuru by mohl být Haas konkurenceschopnější.

Doporučujeme

Články odjinud