Ajao Komacu je velmi technický a rád se dívá na věci na základě statistik, říká Gene Haas o novém týmovém šéfovi

Ajao Komacu je velmi technický a rád se dívá na věci na základě statistik, říká Gene Haas o novém týmovém šéfovi

Gene Haas promluvil o nástupci Guenthera Steinera, kterým je Ajao Komacu.

Gene Haas z pozice vlastníka týmu rozhodl o tom, že v čele jeho organizace, kterou čeká devátá sezona ve formuli 1, nahradí dosavadního šéfa Guenthera Steinera japonský inženýr Ajao Komacu.

Pdle majitele týmu Haas má Komacu potřebné vlastnosti k tomu, aby stáj pozvedl.

„Ajao je velmi technický, dívá se na věci na základě statistik. Má jiný přístup (oproti Steinerovi, pozn. red.). Opravdu potřebujeme něco jiného, protože jsme si nevedli moc dobře,“ vysvětlil Haas, jehož tým v poslední sezoně F1 obsadil mezi konstruktéry poslední příčku, v rozhovoru pro oficiální web F1.

Na otázku, proč při hledání nového šéfa týmu nevsadil na někoho, kdo má s touto pozicí již zkušenosti (z bývalých šéfů jsou nyní bez angažmá například Mattia Binotto či Otmar Szafnauer), 71letý americký podnikatel odpověděl:

„Již více než 40 let řídím společnost Haas Automation (výrobce CNC strojů, pozn. red.)... Když přivedete lidi zvenčí, trvá jim, než se zaučí, šest měsíců až rok, a často je ani nemáte rádi. Je proto lepší vzít lidi, které znáte, a i když třeba nejsou zdánlivě perfektní volbou, protože alespoň víte, co od nich dostanete.“

Doporučujeme

Články odjinud