Aitken je optimista, věří, že by mohl bodovat

Povede se Aitkenovi to, co se nepovedlo Russellovi za celé dva roky u Williamsu?
Foto: Getty Image / Mark Thompson
Aitken je optimista, věří, že by mohl bodovat  | Foto: Getty Image / Mark Thompson

Jack Aitken je rezervním jezdcem Williamsu. Tento víkend ho čeká debut ve formuli 1. Nahradí Russella, který pojede v Mercedesu.

Aitken se letos v Rakousku zúčastnil prvního tréninku. Zkušenosti, které tehdy získal, popsal jako neocenitelné. První trénink nepřináší příliš reprezentativní výsledky, ale přesto... Aitken tehdy porazil týmového kolegu, který však musel svůj vůz odstavit po šesti kolech. Dokázal ale také těsně porazit Kubicu v Alfě Romeo.

„Je to jediná příležitost vyzkoušet FW43, kterou jsem doposud měl,“ řekl Aitken. 

„V Rakousku jsme měli dobrý trénink. Měli jsme velmi omezený čas na práci, ale tento víkend by měl být o něco uvolněnější a pomůže to udělat prvních pár kroků.“

Aitken je před víkendem možná až moc optimistický. Věří, že by vnější okruh v Bahrajnu mohl vytvořit chaos a Williams by se tak dostal na body. Pro tým by to byly první letošní body.

„Cíl týmu se nezměnil. Chceme se pokusit dostat nahoru v boji s jezdci ve středu pole a doufejme, že pokud nastane menší chaos a budeme mít štěstí, tak možná získáme i nějaké body. Budeme se všichni snažit, stejně jako vždy.“

Aitken také prozradil, že jakmile se dozvěděl o Hamiltonovi a možnosti, že by ho mohl zastoupit Russell, tak sám kontaktoval tým.

„Byl jsem tak netrpělivý, že jsem kontaktoval tým a zeptal se, co se děje. To bylo v úterý odpoledne. Odpověděli, že vyhodnocují situaci a ozvou se. Mám si sednout a čekat. Několik hodin jsem tedy seděl a čekal. Protáhlo se to přes noc a ve středu ráno se to potvrdilo. O půl hodiny později nebo tak nějak to bylo potvrzeno. Všechno se to odehrálo docela rychle.“

Další článek: Podívejte se, jak se změnila bariéra, do které boural Grosjean

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen