Aféra podezřelého prodeje formule 1: Přilepšil si i Ecclestone?

Bernie Ecclestone je podezřelý z odčerpání části finančních prostředků, které zaplatila společnost CVC bance BayernLB za podíl ve formuli 1.
Aféra podezřelého prodeje formule 1: Přilepšil si i Ecclestone?

Aféra podezřelého prodeje formule 1 z roku 2006 nabyla nový rozměr. Prvně zveřejněné nesrovnalosti se týkaly bankéře Gerharda Gribkowskyho, který měl od Bernieho Ecclestona dostat úplatek 50 miliónů dolarů za to, že v roli šéfa řízení rizik státní banky BayernLB prodal 50procentní podíl ve formuli 1 pod tržní cenou společnosti CVC.

Tato podezření jsou stále aktuální, ale německý Der Spiegel přišel s informacemi, které znamenají další problémy pro šéfa formule 1. Podle Spiegelu totiž banka BayernLB neobdržela celou sumu, kterou za svůj podíl ve formuli 1 dostat měla, i když domluvená částka byla pod tržní cenou.

Na účty BayernLB mělo přijít za prodej F1 837 miliónů dolarů, ale banka nakonec obdržela jen 770 miliónů. Podle Spiegelu si zbývajících 67 miliónů vzal Ecclestone, 40 miliónů přímo pro sebe a 27 miliónů pro svou rodinnou společnost Bambino. Bavorská banka o tom údajně nevěděla.

Všechno jsou to zatím nepotvrzené informace a němečtí vyšetřovatelé je odmítli komentovat.

Další článek: O Kubicovu sedačku se hlásí první jezdci v čele s Liuzzim