Aerolab: Vůz jsme nekopírovali, ale Force India nedodržela smlouvu

Obvinění mělo zakrýt provinění.

Společnost Aerolab odmítla, že by předala Lotusu data týmu Force India. Naopak stáj Vidžaje Mallyi musí čelit právním krokům ze strany Aerolabu za nedodržení smlouvy.

Monopost týmu Lotus navrhoval Fondtech, mateřská společnost Aerolabu, který s Force India spolupracoval až do letošního září.

"Není obvyklé, abychom komentovali negativní záležitosti, ale nemáme na výběr a musíme zveřejnit fakta poté, co zprávy v tisku z posledních dní naznačovaly, že Aerolab předal informace mateřské společnosti Fondtech, která úzce spolupracuje s Lotusem F1," řekl ředitel Aerolabu Jean-Claude Migeot.

"Tyto zvěsti mají za úkol poškodit dobrou pověst společnosti, profesionalitu a odvrátit pozornost od faktů. Pravda je taková, že Aerolab žaloval Force India za neplnění povinností."

Aerolab ukončil spolupráci s Force Indií a podal na tým žalobu za vážné a opakováné porušování smlouvy.

Zdroje z týmu Force India vyjádřily obavy, že Lotus kopíruje vůz VJM02. Své znalosti z působení u indického týmu měl možnost zneužít Mike Gascoyne.

Další článek: Toyota svůj tým zřejmě neprodá

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.