Aerolab uzavřel dohodu o spolupráci s týmem Lotus

Mike Gascoyne se vrací k bývalým partnerům.
Společnost Aerolab spojila síly s týmem Lotus a bude mu pomáhat při vývoji vozu. První model malajské stáje připravoval Fondtech - mateřská společnost Aerolabu.

"Jsem rád, že s k nám spolu s Fondtechem přidal Aerolab," řekl šéf týmu Tony Fernandes. "Spolupráce mezi těmito třemi stranami je klíčová pro to, aby první vůz Lotusu byl nejen připravený včas pro testy na začátku roku 2010, ale také aby pokračoval jeho vývoj v průběhu sezóny."

V Sant'Agatě Bolognese sídlící Aerolab vlastní aerodynamický tunel a pracuje pro něj tým 50 inženýrů a techniků. S vývojem pomáhal ve formuli 1 již týmům Toyota, Renault a Force India.

"Týmy, s nimiž jsem v minulosti pracoval, bez pochyb těžily ze zdrojů a know-how Aerolabu," řekl technický ředitel malajské stáje F1 Mike Gascoyne. "Takže z mého pohledu šlo o snadné rozhodnutí obnovit tento vztah, když jsem přišel k Lotusu."

"Doufám, že se nám společně podaří postavit konkurenceschopný komplet, který vyjde dobře ze srovnání s ostatními v roce 2010."
Další článek: Briatore žádá zrušení zákazu působení v motorsportu a odškodné

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.